Bugün 18 Temmuz 2018 Çarşamba
 • Antalya32 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  188,263
  %-0.71
 • Dolar
  4,7866
  %-0.06
 • Euro
  5,5613
  %-0.37
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlk kez uygulanan ameliyatla sağlığına kavuştu
30 Haziran 2017 Cuma 16:08

İlk kez uygulanan ameliyatla sağlığına kavuştu

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 60 yaşındaki Nivim Demirkaya'ya ters omuz artroplastisi operasyonuyla sağlığına kavuştu.

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 60 yaşındaki Nivim Demirkaya'ya ters omuz artroplastisi operasyonuyla sağlığına kavuştu.

Alanya Alaaadin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ile Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında gerçekleşen ortak kullanım sözleşmesiyle daha önce hastanede yapılmayan ameliyatlar başarılı şekilde yapılıyor. Doç. Dr. Ahmet Aslan tarafından sağ omzunda kemik tümörü, omuz ekleminde yoğun kireçlenme ve dejenerasyon şikayeti bulunan Nivim Demirkaya'ya ters omuz artroplastisi (fonksiyonlarını kaybetmiş bir eklemin cerrahi yolla yeniden şekillendirilmesi) operasyonu yapıldı.

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı ve Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan, ameliyattan 1 hafta sonra taburcu edilen Nivim Demirkaya'ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, yaptıkları işbirliğiyle daha önce Alanya'da yapılamayan operasyonları başarıyla gerçekleştirdiklerini ifade etti. Alanya'da ilk defa tıp fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Arslan tarafından yapılan "ters omuz artroplastisi" ameliyatının başarılı geçtiğini, hastanın sağlığına kavuştuğunu anlatan Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, "Hastamızın durumu çok iyi. Fizik tedaviyle daha da iyi olacaktır" dedi.

İlçede bulunmayan bölümleri açmaya, yeni uzmanlık alanları kazandırmaya devam edeceklerini ifade eden Prof. Dr. Pınarbaşı, "Tüm alanlarda yeni öğretim üyelerimiz ve akademik personellerimiz de gelmeye devam edecektir. Tıp Fakültesi'ndeki öğretim üyesi sayımız 35 civarında olup fakültemiz ciddi bir ivme kazanmıştır. Bu ilkleri Alanya'mızda yaşamaya devam edeceğiz. Bu vesileyle hastamız Nivim Demirkaya'ya geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" dedi.

Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan ise; "İlçemizde verdiğimiz sağlık hizmetinde çıtayı yükseltmeye devam etmekteyiz. Sağlık hizmetlerimiz artarak devam edecektir" dedi.

Doç. Dr. Ahmet Aslan da "Bu ameliyat yapacağımız başarılı operasyonların bir başlangıcıdır. Hastamız Nivim Demirkaya'ya başarılı bir ters omuz artroplastisi uyguladık. Operasyon sonrası uygulanan rehabilitasyon programı ile de hareket kısıtlılığını giderdik. Bu ameliyat daha sonra yapacağımız başarılı operasyonların bir başlangıcıdır" diye konuştu.

Nivim Demirkaya ise "Doktoruma, hastane yönetimine, hastane çalışanlarına ve emeği geçen herkese ne kadar teşekkür etsem azdır. Gerek hastane personeli gerekse doktorum tedavim süresince benimle yakından ilgilendiler. Her şeyden çok memnunum. Sağlığıma tekrar kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktayım" dedi.

FOTOĞRAFLI

DHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 254 defa okunmuştur
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim