Bugün 12 Kasım 2019 Salı
 • Antalya27 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  270,024
  %-0.03
 • Dolar
  5,7720
  %-0.06
 • Euro
  6,3593
  %-0.27
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadem Fotoğraf Ödülleri Verildi
25 Haziran 2019 Salı 12:58

Kadem Fotoğraf Ödülleri Verildi

ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu ile eşi Sevim Karaloğlu, Kadın ve Demokrasi Derneği'nin (KADEM) düzenlediği "Hayatın İçinde Kadın" temalı fotoğraf yarışmasının...

ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu ile eşi Sevim Karaloğlu, Kadın ve Demokrasi Derneği'nin (KADEM) düzenlediği "Hayatın İçinde Kadın" temalı fotoğraf yarışmasının ödül törenine katıldı.

Ödül töreninde konuşan Vali Münir Karaloğlu, kadınların hayatın içinde değil merkezinde olduğuna vurgu yaptı. Karaloğlu, "Bizim kültürümüzde, inancımızda, geleneğimizde kadın her şeyden önce gelir. Kadın hepimizin annesi, ilk öğretmeni, hayata hazırlayanıdır. Sonra eştir, bize yol gösterenlerdir. Kadınlar olmasa yönümüzü de yolumuzu da bulamayız. Kültürümüz geleneğimiz inancımız bunu öğretse de sorunlarımız var. İşte tam bu noktada kamu yönetimine destek veren sivil toplum örgütlerinin çalışmalarını çok değerli buluyoruz" dedi.

Vali Münir Karaloğlu, şiddet, istihdam, adaletsizlik ve eğitim gibi toplumda kadınların yaşadığı her türlü sorunu çözmek için çalışan sivil toplum kuruluşlarını desteklediklerini belirterek, yapılan her çalışmayı değerli bulduğunu ifade etti. Karaloğlu, KADEM'i de yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik etti.

ULUSAL BİR YARIŞMA OLMUŞ

KADEM'in kadın hakları ve kadınların yaşadığı sorunlarla ilgili ulusal ve uluslararası alanda yapmış olduğu çalışmalarla çok önemli başarılar elde ettiğini ifade eden Vali Karaloğlu, "Bugün KADEM Antalya Şubesi tarafından organize edilen "Hayatın İçinde Kadın" fotoğraf yarışmasının ödül törenindeyiz. 1700'ün üzerinde katılımın olması ve nerdeyse ödül alanlarının tamamının da şehir dışından olması, yarışmanın ülke sınırlarına ulaştığını gösteriyor. Bu organizasyonu yapan, eserleri ile bu yarışmaya katılan herkesi kutluyorum. Yarışmamamızın toplumda kadınımızın yaşadığı sorunlara ayna tutmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

'Hayatın İçinde Kadın" fotoğraf yarışmasında birincilik ödülü "İmece" adlı fotoğrafla Bayrak Ayhan, ikincilik ödülü "Hasta Bakımı" fotoğrafıyla Cihan Karaca, üçüncülük ödülü ise "Zorlu Kış" fotoğrafıyla Özhan Çörek'e verildi.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 366 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim