Bugün 18 Mayıs 2024 Cumartesi
 • Antalya19 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  2504.005
  %0.06
 • Dolar
  32.1989
  %-0.09
 • Euro
  34.8984
  %0.11
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tekstil Çalışanı Kadınlara Kanser Anlatıldı
18 Ekim 2018 Perşembe 14:03

Tekstil Çalışanı Kadınlara Kanser Anlatıldı

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB) işbirliğiyle başlatılan Pembe Şehir Projesi kapsamında bir tekstil firmasında...

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB) işbirliğiyle başlatılan Pembe Şehir Projesi kapsamında bir tekstil firmasında çalışan 116 kadın kanser hakkında bilgilendirilerek, taramalarını yaptırmaları için KETEM'lere davet edildi.

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve tekstil firmasının sahibi ve aynı zamanda DİKAB Başkan Yardımcısı Gülcan Mutlubaş'ın da katılımıyla firmada çalışan kadınlara, Pamukkale Kanser Erken Teşhis ve Tedavi Merkezi (KETEM) Doktoru Tülay Alan tarafından meme ve servis kanseri hakkında bilgi verilerek kanserde erken tanının önemine dikkat çekildi. Kanserin birçok türü olduğunu ancak en sık görülenin meme ve serviks kanseri olduğunu vurgulayan Dr. Tülay Alan, "Meme kanserinde erken tanı için kadınların öncelikle memeyi tanıması ve memelerde oluşan değişiklikleri fark etmesi gerekiyor. Bu nedenle 20 yaş sonrası kadınların ayna karşısında memede değişiklik olup olmadığına bakmaları ve düzenli aralıklar ile elle muayene etmeleri gerekir. Yine kolay belirti vermediği için serviks kanseri ile ilgili her yıl düzenli olarak kadın doğum uzmanına gidilmesi önemlidir" şeklinde konuştu.

"Tüm kadınlarımızın desteğini bekliyoruz"

Dr. Öztürk ise DİKAB ile ortaklaşa başlattıkları Pembe Şehir Projesine hız kesmeden devam ettiklerini

kaydederek, "Pembe Şehir Projemiz kapsamında Denizli Milletvekilimiz Nilgün Ök'ün himayesinde DİKAB işbirliğinde işyerlerimizde zaman zaman böyle bilgilendirmeler yapacağız ve sonrasında gruplar halinde onları Merkezefendi ve Pamukkale KETEM'lerimizde taramadan geçireceğiz. İnşallah bu proje ile Denizli çalışan, üreten, sağlıklı kadınların şehri olacak. İnanıyorum ki bugün burada aldıkları bilgilendirmeler sonrası kadınlarımız ailesi, komşusu ya da çevresindeki kadınlara da ışık olacaklar ve onları da uyararak kanser taramalarını yaptırmalarını isteyeceklerdir. Bizim de hedefimiz bu yönde, tüm kadınlarımıza sesimizi duyurmak ve taramalarını yaptırmalarını sağlamak istiyoruz, kadınlarımızın desteklerini bekliyoruz" dedi.

Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim