Bugün 21 Mart 2023 Salı
 • Antalya14 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1206.781
  %-0.21
 • Dolar
  19.0192
  %0.01
 • Euro
  20.3634
  %-0.20
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kepez'den İstihdama Büyük Destek
01 Ağustos 2019 Perşembe 14:43

Kepez'den İstihdama Büyük Destek

KEPEZ Belediyesi, iş arayanlarla işverenleri buluşturacak ve bölgesel işsizliğin önlenmesinde önemli katkılar sağlayacak olan "İş ve İstihdam Geliştirme...

KEPEZ Belediyesi, iş arayanlarla işverenleri buluşturacak ve bölgesel işsizliğin önlenmesinde önemli katkılar sağlayacak olan "İş ve İstihdam Geliştirme Merkezi'nin lansman toplantısını gerçekleştirdi.

İşsizliğin önlenmesi ve istihdama katkı sağlanması amacıyla oluşturulan "İş ve İstihdam Geliştirme Merkezi'nin lansman toplantısı Kepez Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirildi.

İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK

Toplantıda hedeflerin bir bir gerçekleştirildiğini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, insan odaklı belediyecilik uygulamalarının yeni dönemin en önemli hedefleri arasında olduğunu vurguladı. Tütüncü, "İnsan odaklı belediyecilik uygulamalarını çeşitlendirmek suretiyle bu şehirde yaşayan hemşehrilerimizin hayatına daha çok dokunmaya, onların hayatlarına tesir ederek evlerinde ve yuvalarında çok daha mutlu olmaları için gerekli özen ve ihtimamı gözeteceğimizi her vesile ile ifade ettik" dedi.

Girişimcilik ruhu konusunda çok başarılı hikayeler gördüklerine değinen Başkan Tütüncü, "Özellikle bu konuda hanımlarımızın çok daha başarılı, gayretli olduklarını gördüm. Girişimcilikle ilgili bilgilendirme programlarımızı KOSGEB aracılığı ile yapmaya devam edeceğiz. Bunları çok daha koordinasyon içerisinde hayata geçireceğiz" diye konuştu.

VATANDAŞLAR NASIL MÜRACAAT EDECEK?

Merkezin çalışma sistemi hakkında da bilgi veren Tütüncü, "Müracaatlar belediyemizin Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nde ayrılan bir masada gerçekleştirilecek. Bunların bilgi işlem kısımları ayrı bir ofiste tasnif edilecek. O ofiste sosyal güvenlik ve sosyal hizmet uzmanlarımızla bu işler takip edilecek. İnşallah amacına uygun güzel bir çalışmayı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz çatısı altında, Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Özsoy'un gayretleriyle en güzel şekle getireceğiz" şeklinde konuştu.

Kepez bölgesinde önemli iş alanları olduğuna da değinen Tütüncü, "Altınova ticaret bölgesi ilçemizin önemli ticaret bölgelerinden birisi. Altınova, Varsak ve köylerimize yayılan nitelikli tarım işletmeleri de önemli bir istihdam merkezi. Sanayi sitelerimiz, Organize Bölgesi ve turizm alanları Antalyamızın çok önemli potansiyelleri. Bu potansiyele güvenerek biz yola çıkıyoruz. Koordinasyon problemleri olduğunu düşünerekten yola çıkıyoruz, onları bu imkanlarla buluşturup şehrin potansiyellerini de, iş arayanlara derman olacak tarzda şekillendirmeyi tasarlamayı düşünmekteyiz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 858 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim