Bugün 27 Mart 2023 Pazartesi
 • Antalya17 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1198.208
  %-1.12
 • Dolar
  19.0806
  %0.16
 • Euro
  20.5849
  %0.45
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Telsizciler Burdur'da Buluştu
31 Temmuz 2019 Çarşamba 13:23

Telsizciler Burdur'da Buluştu

ACİL Afet Haberleşme İstasyonu'nu işleten Türkiye Radyo (Telsiz) Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Antalya-Isparta şubeleri ve Burdur temsilciliği üyesi telsiz...

ACİL Afet Haberleşme İstasyonu'nu işleten Türkiye Radyo (Telsiz) Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Antalya-Isparta şubeleri ve Burdur temsilciliği üyesi telsiz operatörleri, Burdur'da buluştu.

TRAC Genel Sekreteri Muhsin Bozkurt, Antalya Şube Başkanı Selim Şanlı, yönetim kurulu üyesi Metin Karakuzu, TRAC Isparta ve Burdur temsilcileri ile üyeler, Burdur'da bir araya geldi. Teknik konularda fikir alışverişi yapılan buluşmada, bölgede meydana gelebilecek olası doğal afet olaylarında "kesintisiz telsiz haberleşmesi" üzerinde de duruldu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) haberleşme kanadını da oluşturan TRAC üyesi telsiz operatörlerinin teknik donanımları gözden geçirildi, eksikler belirlendi, doğal afet olaylarında telsiz haberleşmesi hizmeti verilecek ilgili kurumlar ile yapılacak görüşmelerde izlenecek yollar belirlendi.

TRAC Genel Sekreteri Muhsin Bozkurt, Antalya-Isparta ve Burdur arasında kesintisiz telsiz haberleşmesi yapılabilmesi için "link" sisteminin devreye gireceğini, bu konuda altyapı çalışmalarına başlanıldığını açıkladı.

Bozkurt, "Burdur, tarihinde birçok kez doğal afetler yaşamış, çok sayıda vatandaşını enkazlar arasında kaybetmiş riskli illerimizden birisi. Devletin haberleşme sistemleri sustuğunda anında devreye girebilecek "acil afet istasyonlarına" acilen ihtiyaç var. Burdur'da TRAC temsilciliğini oluşturarak, temsilci olarak da telsiz operatörü Mehmet Arısoy'u atayarak ilk adımımızı atmış olduk. Burdur'da tüm dünya ülkeleri ve ülkemizdeki kriz merkezleriyle haberleşebileceğimiz anten sistemlerimizi kurabileceğimiz bir mekâna acilen ihtiyaç var. Devlet kurumlarının desteğini bekliyoruz. Burdur Belediyesi bünyesinde de "acil afet haberleşme" ve "arama-kurtarma" birimlerinin daha fazla zaman geçirilmeden oluşturulması da en büyük arzumuz."

FOTOĞRAFLI

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 706 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim