Bugün 13 Nisan 2024 Cumartesi
 • Antalya22 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  2435.362
  %0.02
 • Dolar
  32.3524
  %-0.05
 • Euro
  34.3983
  %-0.09
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tosun, Muhtarlar Gününü Kutladı
18 Ekim 2018 Perşembe 16:13

Tosun, Muhtarlar Gününü Kutladı

AK Parti il Başkanı Zeki Tosun "Devletin, vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaş nezdindeki belki ilk kapısı olan muhtarlarımızın gününü kutluyor,...

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladı.

AK Parti il Başkanı Zeki Tosun "Devletin, vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaş nezdindeki belki ilk kapısı olan muhtarlarımızın gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

19 Ekim Muhtarlar günü münasebeti ile bir mesaj yayımlayan AK Parti İl Başkanı Tosun, "Yerel yönetimden gelen bir liderin önderliğinde ülkemizin 2002'den sonra hayata geçirmeye başladığı büyük değişimin içinde muhtarlarımızın yer almaması, elbette ki düşünülemezdi. Sadece özlük haklarının ve sosyal statülerinin iyileştirilmesi bir yana, görevlerini ifa ederken verimliliklerinin de arttırılması, devletin ilgili birimleriyle olan ilişkilerinin daha verimli, etkin ve hızlı hale getirilmesi hedeflenmiş ve gerekli adımlar süratle atılmıştır. Bu yaklaşımın neticesi olarak 2002'de 97 TL olan muhtar maaşları bugün Asgari ücret seviyesine çekilerek SGK primleri de devlet tarafından karşılanarak özlük haklarında önemli bir gelişme ortaya koyulmuştur" dedi.

"Muhtarlar sadece kendi bölgesinin değil, bu vatana hizmeti en üst seviyeye taşıyan kahramanlardır"

Muhtarların merkezi idare ile ilişkilerini güçlendirmek ve vatandaş taleplerinin etkin şekilde cevap verilmesi adına bir dizi reformların yapıldığına dikkat çeken AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; " Ülkemizde ki şehrimizdeki köy ve mahalle muhtarımızın hayat standartlarının yükseltilmesi ve devletle olan iletişimlerinin güçlendirilmesi, aslında sadece doğrudan muhtarlarımıza değil, vatandaşımıza götürülen hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik, modern ve çağdaş bir anlayışı da bünyesinde barındırmaktadır. Cumhurbaşkanımızın muhtarlarımızla rutin hale getirdiği buluşmaları, vatandaşımızla devletin en üst kademeleri arasında duygudaşlığın pekişmesini sağlamaktadır. Sadece bulunduğu mahallenin sorunlarını değil, tıpkı 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi demokrasimizin tamamını savunmak adına şehit düşerek bu vatana hizmeti en üst seviyeye taşıyan kahraman muhtarlarımızın varlığı, muhtarlarımızın sorunlarına, beklentilerine daha fazla özen göstermek noktasında bizlere büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Bu vesileyle, görevi başında bu millete hizmet için şehit düşen bütün muhtarlarımıza Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyor, kıymetli muhtarlarımızın "Muhtarlar Günü" nü en içten dileklerimle kutluyorum."

Bu haber toplam 362 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim