Bugün 02 Mart 2024 Cumartesi
 • Antalya11 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  2102.871
  %0.01
 • Dolar
  31.3591
  %-0.08
 • Euro
  34.0192
  %-0.03
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turizm Ve Gastronomi Öğrencileri İşsiz Kalmıyor
29 Temmuz 2019 Pazartesi 15:48

Turizm Ve Gastronomi Öğrencileri İşsiz Kalmıyor

ALANYA'nın ilk üniversitesi olma özelliğini taşıyan Alanya Hamdullah Eminpaşa (HEP) Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü'nden mezun olan öğrencilerin,...

ALANYA'nın ilk üniversitesi olma özelliğini taşıyan Alanya Hamdullah Eminpaşa (HEP) Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü'nden mezun olan öğrencilerin, yüzde 100 İngilizce eğitim ve ikinci yabancı dil öğrenme olanağı sayesinde yurtiçinde ve dışında rahatlıkla iş bulabildiği kaydedildi.

Alanya HEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, üniversitelerinin, tüm bölüm öğrencilerine uluslararası fırsatların kapısını araladığını söyledi. Rektör Öner, Erasmus Plus ve benzeri öğrenci değişim programları ve uluslararası eğitim ortaklıklarıyla fark yaratan üniversitelerinin, Mimarlık, İletişim Tasarımı ve Yönetimi ve Bilgisayar Mühendisliği dallarında da ses getirecek projelerin uluslararası çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı.

Alanya HEP Üniversitesi'nde öğrencilerin uluslararası standartlarda eğitim aldığını söyleyen Rektör Öner, "Alanya HEP Üniversitesi, Hamdullah Emin Paşa Vakfı tarafından 2011 yılında Alanya ilçesinde kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Uluslararası standartlarda eğitim veren üniversitemizin eğitim dili yüzde 100 İngilizce. Öğrencilerimizin dersleri takip edebilecek düzeyde İngilizce bilgisine sahip olabilmeleri, akademik kadromuzun temel amaçları arasında. Üniversitemizi tercih eden öğrenciler, ikinci sınıftan itibaren seçmeli olarak, ikinci bir yabancı dil öğrenme şansına sahip olmaktadır. Üniversitemizin lisans programları arasında, Mimarlık, İletişim ve Tasarım Yönetimi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği yer almaktadır. Tüm bölümlerimiz, teknolojinin yanı sıra doğa, turizm, sanat ve tarih ile iç içe. Yaratıcı, yenilikçi, sorgulayıcı, çevreye ve topluma duyarlı, çağdaş bir eğitim vizyonuna sahiptir. Genç ve dinamik bir kadroya sahip üniversitemizde, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası yarışmalara katılımını da destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

TURİZM VE GASTRONOMİYE NİTELİKLİ İŞGÜCÜ

Alanya HEP Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nihan Sidar ise üniversitelerinin Akdeniz ve Ege bölgesinin en önemli ekonomik sektörlerinden turizm sektörüne ciddi katkılar sağladığını belirterek, "Nitelikli, yeniliklere açık, teknolojinin sunduğu olanakları izleme ve uygulama becerisine sahip, en az iki yabancı dil bilen bireyler yetiştiren üniversitemiz, özellikle turizm alanında okuyan öğrencilerine iş garantisi veren nadir üniversiteler arasında yer alıyor" dedi.

YÜZDE 100 İŞ GARANTİSİ

Dr. Öğr. Üyesi Nihan Sidar, Turizm İşletmeciliği Bölümü'nden mezun olan tüm öğrencilerin sektörde iş sahibi olduğuna dikkat çekti. Sidar, Turizm İşletmeciliği bölümünde eğitim gören öğrencilerin, yüzde 100 İngilizce eğitim ve ikinci yabancı dil öğrenme olanağı sayesinde yurtiçinde ve dışında daha rahat iş bulabildiğine dikkat çekti.

İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Murat Ertan Doğan ise yaratıcı bakış açısı ve mesleki donanımıyla, iletişim tasarımı ve yönetimi alanında sorumluluk sahibi profesyoneller yetiştirme amacında olduklarını kaydetti.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 855 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim