- IMKB
% - Altın
2529.106
%0.09 - Dolar
32.8951
%0.13 - Euro
35.7068
%-0.12
- 18:23 - Burdur’da yoldan çıkan otomobil araziye savruldu: 8 yaralı
- 18:23 - İtalya’dan Kemer’e şampiyonlukla döndü
- 17:43 - Havalı tüfek ile hayatına son vermek istedi
- 17:23 - Antalya 12 saat içinde 4 mevsimi yaşadı
- 17:23 - Kiraz bahçelerindeki fare istilasına karşı köylülerden kürekli çözüm
- 17:13 - Kendini polis olarak tanıtıp 850 bin liralık vurgun yapan şahıs yakalandı
- 16:23 - Antalya’da fırtına sonrası gece boyunca ’devrilen ağaç’ mesaisi
- 16:23 - Prof. Dr. Selahattin Kumru: "Obezite cerrahisi sonrası gebelik daha avantajlı"
- 15:43 - Kepez’de şiddetli fırtınanın yaraları sarılıyor
- 15:33 - Elektrik kaçağı, evi kullanılamaz hale getirdi
- 14:23 - Antalya’da 18 farklı noktadan 56 akü çalan şüpheliler yakalandı
- 14:23 - Kepez Belediye Başkanı Kocagöz: “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- 14:13 - Serik’te polisten huzur uygulaması
- 13:43 - Emekli öğretmenin ölümü, apartmanı saran kokuyla ortaya çıktı
- 13:43 - Düden Şelalesi Pazartesi günü ziyarete kapalı olacak
Kırcami’de kaçak yapılaşmanın yeni adı; “Jeodezik Kamp”
Erdoğan güven tazeledi
“Her liderin cebinde 4 hikaye olmalı”
“Afrika’yı ticarette bir yere koymak zorundayız”
Sillyon Antik Kenti, OPET ile gün yüzüne çıkıyor
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun...
Dron yarışlarına MAKÜ damgası
Onur ödülleri sahiplerini buldu
Muratpaşa, Kırcami'deki İptal Kararlarının Kaldırıldığını Duyurdu
İnce’den biyoçeşitlilik ve gastronomi sunumu
Küçük yazar hayran bırakıyor
Kadir Gecemiz Mübarek olsun..
Finike Semenderi, Finike DKMP Şefliği Tarafından Koruma Altına Alınıyor
Hoş Geldin Ya Şehri Ramazan
31 Mart’ın anahtarı Kırcami’de
Murat Menteş, Antalya Lisesi'nde
Ezgü, Antalya Lisesi öğrencileriyle buluştu
Yetgin ve Donat ailesinin mutlu günü
Gürsel Kaya
![12 Punto](https://www.antalyasonhaber.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](https://www.antalyasonhaber.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](https://www.antalyasonhaber.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](https://www.antalyasonhaber.com/s/i/font-04.gif)
![Gürsel Kaya](https://d.antalyasonhaber.com/author/25_b.jpg)
SEÇİME DOĞRU FİNAL
Seçime saatler kala herhangi bir alicengiz oyunu dönmezse, birileri, güneşe yan baktığı, mezarlıkta ıslık çaldığı gibi eften püften gerekçelerle saha dışına çıkarılmazsa İstanbul’da İmamoğlu, Ankara’da Yavaş ipi rahat göğüsleyecekler. Ve seçimi açık ara kazanacaklar.. Özellikle İmamoğlu hem belediye başka adayı hem de Chp genel başkanı gibi yürütüyor seçim çalışmalarını. Ve Özgür Özel, İmamoğlu’nun gölgesinde kalıyor. Aytıca İmamoğlu tek başına Akparti ve Erdoğan’la mücadele ediyor… Ülke genelinde bazı büyükşehirlere şöyle bir bakacak olursak; Hatay karman çorman, toz duman, ama Gökhan Zan skandalından sonra Lütfi Savaş seçimi alacak gibi.. Adana’da Zeydan Karalar’ın durumu hâlâ Ayyüce Türkeş’in MHP tabanından alacağı oylara bağlı.. Balıkesir ve Gaziantep Akparti’ye yeniden hayırlı olsun.. Şanlıurfa’yı Yeniden Refah Partisi alamazsa, başkanlık çok az bir farkla DEM Parti’ye gidecek gibi duruyor.. Mersin’de MHP CHP çekişmesinde DEM Parti seçmeninin de oylarını alacak olan Vahap Seçer ipi göğüsleyecek gibi. CHP İzmir seçmeninin, adayları içlerine sinmese bile Cemil Tugay’ı seçecekleri bir gerçek. Lâkin aday gösterilmeyen Tunç Soyer, Akparti adayı Hamza Dağ, İyi Parti adayı Ümit Özlale, Dem Parti adayı Akın Birdal, CHP’nin İzmir oy oranını bir hayli sarsacak gibi.. Muğla’da kararsızların ve İyi Parti adayı Metin Ergün’ün oy oranları bir hayli yüksek olmasına rağmen, Chp adayı Ahmet Aras seçimi alıyor görünüyor.. Manisa’da MHP’li mevcut başkan Cengiz Ergün’ün hizmetlerini vatandaş yetersiz buluyor. Ekonomik sıkıntılar ve emeklilerin durumu Manisa’da CHP’nin adayı Ferdi Zeyrek’in şansını artırıyor. Manisa’da koltuk el değiştirecek gibi duruyor.. Konya’da özellikle Büyükşehir’de, Meram’da ve bazı ilçelerde Akparti’yi Yeniden Refah Partisi, Dem Parti ve Saadet Partisi zorluyor. Ancak her şeye rağmen Uğur İbrahim Altay’la Akparti bir kez daha Konya’da seçimi alacak.. Bursa’da CHP’nin adayı Mustafa Bozbey, mevcut Akpartili belediye başkanı Alinur Aktaş’ın bir adım önünde götürüyor. Başabaş mücadelenin sonunda Chp seçimi alırsa, sürpriz olmaz.. Antalya’ya gelince; Antalya’da Böcek, Tütüncü ile arasındaki farkı kapatıyor. Bunda Böcek’in, merkezi yönetimin özellikle ekonomi, işsizlik, düşünce özgürlüğü, sağlık, emeklilerle ilgili politikalarını eleştiren söylemleri ön plâna çıkarması ve İyi Partili seçmenin Böcek’ten yana tavır alması çok etkili oldu. Antalya’da terazi dengelendi. Seçim bıçak sırtında. Hangi aday kazanırsa kazansın, aradaki oy farkı çok büyük olmayacak. Boyu boyuna, huyu huyuna, suyu suyuna uygun iki adaydan bakalım hangisi diğerinin sırtını çimenlere serecek. 31 Mart akşamını bekleyip göreceğiz… İlçelere bakacak olursak; Muratpaşa, Konyaaltı, Gazipaşa, Elmalı, Kemer, Finike ilçeleri, CHP’nin rahat kazanacağı yerler gibi duruyor.. Aksu’da başabaş bir mücadelenin sonunda İsa Yıldırım ipi göğüslerse, sürpriz olmaz. Konyaaltı’nda adayın, partisi tarafından hâlâ tam olarak benimsenmeyişi nedeniyle, CHP’nin oy oranının bu güne kadarkinden daha düşük olacağı görünen bir gerçek.. Chp Konyaaltı’nı kazanacak ama Akparti, Memleket Partisi ve İyi Parti adaylarıyla birlikte hatırı sayılır bir Chp seçmeninin oyları, Chp’nin oy oranınının düşmesine neden olacak.. Kemer’de seçim yaklaştıkça Akparti’nin adayı Rahman Şeker, CHP’li mevcut başkan Necati Topaloğlu’nu bir hayli zorluyor. Topaloğlu’nun işi de çok kolay olmayacak gibi.. Kumluca’da Köleoğlu’nun koltuğuna, Aydın Özer’in desteğiyle Demokrat Parti adayı ya da Akparti adayı oturacak gibi görünüyor.. Demre de seçim dört aday arasında geçiyor. CHP, MHP, İyi Parti ve Demokrat Parti adaylarının yarıştığı seçim sağ partilerin oylarının bölünmesi neticesinde CHP adayı Fahri Duran’ın zaferiyle sonuçlanabilir. Ancak Demre’de sonuç pek net görünmüyor. İbradı’da bağımsız aday Serkan Küçükkuru, CHP’ye seçimi kaybettirip, Akparti’ye koltuğu kaptırabilir. Kaş, Gündoğmuş ve Akseki’de Akparti belediyeleri yeniden alacak gibi görünüyor. Korkuteli’nde ise oklar MHP adayını gösteriyor. Alanya, Manavgat, Serik, Döşemealtı ve Kepez’i daha önceki yazılarımızda ayrı ayrı analiz etmiştik; buralarda şu ana kadar çok değişen bir şey yok gibi.. Güzel bir seçim olmasını dileyelim.. Doğrunun, dürüstün; çalmayanın çırpmayanın, haksızlık yapmayanın, vatandaşa tepeden bakmayanın, personeline mobbing uygulamayanın, milletin parasını gereksiz işlere hovardaca harcamayanın, beşe yaptırıp beş yüze fatura kestirmeyenin, karısını kardeşini, eniştesini, oğlunu kızını, hısımını akrabasını kayırıp zengin etmeyenin, Antalya ve Antalyalı için yüreklice çalışanın kazanacağı bir seçim olsun.. Seçimden sonra doğacak olan ve ufukta bekleyen yeni partilere şimdiden hayırlı olsun.. Kaybolup gidecek olanlara da.. Chp’ yi olağanüstü bir kurultay ve genel başkan değişikliği bekliyor.. Erdoğan anayasa değişikliğini başaramazsa, iki ya da üç yıla kadar bir erken seçim görünüyor ufukta.. Elbette Akparti’de de bir değişim hareketliliği yaşanacak; Erdoğan’ın izin verdiği ölçüde.. Yeni trend mi? Yeni trend ve Akparti’nin yerine oturacak parti ise, belli.. Yeniden Refah Partisi her kesimde ve her yerde hızla önlenemez çıkışını sürdürüyor.. Türkiye siyaseti pek çok yeniliklere gebe.. Umalım ve dileyelim ki siyaset arenası memleket menfaatlerini kendi çıkarlarının önüne koyan, güçlü, dürüst ve çalışkan yeni yüzler kazansın.. Ötesi kendiliğinden gelir. Vesselam…
İNSAN OLMAK BAŞKA, BELEDİYE BAŞKANI OLMAK BAŞKA BİR ŞEYGürsel Kaya
Yabancı KuralıKahraman Köktürk
Muratpaşa ve falezlerdeki tehlike!Ömer Yetgin
Yaz kursları etkinlikleriMustafa Yetgin
MUHASEBECİLERİN HAKLI İSYANIKamil Başkonak
38'inci yılında Son HaberİSA KAVLAK
CUMHURHİYET’İMİZİN 100 YILINI KUTLARKEN…Binali Efe
Kemer ve temizlik çalışmalarıAdem Vural
SEÇİMEyüp Koçak
Amerika Zencileri ile Anadolu AlevileriErgün Efe
KRAL DEĞİL TOPLUM ÇIPLAKTuğçe Öztürk Almaç
İŞTAHSIZLIK NEDİR ?Alp Tunç
Kesik Minare meselesi…Yusuf Katrağ
Antalya turizmine kültür turizmi damgası
ATSO’nun yeni başkanı Yusuf Hacısüleyman oldu
Antalya’da yüksek faiz ve konut fazlalığı fiyatları düşürdü
CW Enerji geleceği yeşil enerji ile şekillendirmeye devam ediyor
Kemer Belediyesi’nden emekli olan kadrolu işçilerle ilgili ikramiye açıklaması
Kumluca’da eski halk pazarı yıkılıyor
Antalya’da atıl arazi lavanta bahçesine dönüştü
Bakan Uraloğlu Antalya Havalimanı’nın yeni rekorunu duyurdu
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim