Bugün 18 Haziran 2024 Salı
 • Antalya25 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  2441.4
  %0.04
 • Dolar
  32.5786
  %-0.77
 • Euro
  34.9752
  %-0.61
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın iddialı konuştu
13 Aralık 2018 Perşembe 17:07

Aydın iddialı konuştu

Yerel seçim sürecini ittifak ortağı CHP’nin Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul ile sağlıklı bir şekilde götüreceklerine inandığını söyleyen İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, AK Parti’nin Antalya’da Büyükşehir Belediyesi dahil hiçbir ilçeyi alamayacağ

Yerel seçim sürecini ittifak ortağı CHP’nin Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul ile sağlıklı bir şekilde götüreceklerine inandığını söyleyen İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, AK Parti’nin Antalya’da Büyükşehir Belediyesi dahil hiçbir ilçeyi alamayacağını ileri sürdü.

 

Partiler arası ittifakların ön plana çıktığı 31 Mart yerel seçimlerine doğru süreç hızla ilerlerken, ittifakların etkisi Antalya’da da görülmeye başlandı. Cumhur ittifakını oluşturan AK Parti’nin Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ile MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy’un birlikte fotoğraf paylaşmasından sonra CHP-İYİ Parti arasındaki ittifakın da şekillenmesiyle İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul ile süreci sağlıklı bir şekilde götüreceklerini söyledi.

 

“BİR TANE İLÇE ALAMAZLAR”

Büyükşehir Belediye başkan adayının CHP’ye bırakılacağını belirten Aydın, “İYİ Parti bir demokrasi mücadelesinden sonra ortaya çıktı. Hep sandıkta milletimizle ittifak yapacağız dedik. AKP ile MHP’nin Cumhur ittifakı adı altında biraraya gelmesi bizi bir ittifaka zorladı. Bizde CHP ile Millet ittifakı kurduk. AKP ile MHP ittifakına devam edince bizde yine ittifaka ittirildik. Antalya ile birlikte ittifak kuruldu. Büyükşehir adayıyla alakalı şuanda herhangi bir isim yok. Cumhuriyet Halk Partisi’ne bırakıldığını biliyoruz. İlçeler anlamında bir görüşmemiz olmadı ama şu ilçeler bizim olsun, buralar sizin olsun deriz. Bu akla, mantığa, sosyolojiye ve sayısala uygun olur. 19 ilçe ve Büyükşehir alınacaksa maceraya gerek yok. CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul ile bunu çok sağlıklı bir şekilde götüreceğimize inanıyorum. Biz bunu sağlıklı bir şekilde götürdüğümüzde 19 ilçede ve Büyükşehir’de AKP’nin belediyesi olmaz. Bir tane ilçeyi alamazlar. Çünkü, Antalya seçmeni gündemi takip ediyor” dedi.

 

“OYLARIMIZ ARTACAK”

CHP-İYİ Parti ittifakı oy oranlarının artacağını da iddia eden Aydın, “Biz oylarımızın üzerine oy koyarız. Ekonomik kriz, turizm ve tarımdaki problemler, girdilerin yüksek olmasına rağmen çıktıların düşük olması gibi sorunları dikkate aldığımızda CHP-İYİ Parti’nin oyunun üzerine birçok oy alırız. MHP’deki oyları, AKP’deki küskünlerin oylarını alırız. CHP-İYİ Parti oyları toplamının üzerinde oy çıkacağını düşünüyorum” diye konuştu. HABER: YUSUF KATRAĞ

Bu haber toplam 7844 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim