Bugün 28 Ekim 2021 Perşembe
 • Antalya20 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  554,37
  %1.17
 • Dolar
  9,5647
  %0.89
 • Euro
  11,1047
  %0.70
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pandemi döneminde popülaritesi artan arı ürünleri konuşulacak
17 Kasım 2020 Salı 14:38

Pandemi döneminde popülaritesi artan arı ürünleri konuşulacak

Güvenilir Ürün Platformu ve Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) tarafından organize edilen sempozyumda arı ürünleri üreticileri, akademisyenler,...

Güvenilir Ürün Platformu ve Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) tarafından organize edilen sempozyumda arı ürünleri üreticileri, akademisyenler, bakanlık temsilcileri ve sektör paydaşları bir araya gelecek.

Arı ürünlerinin kalite ve standardizasyonu, Türkiye'de ve dünyada arı ürünlerinde kodeks çalışmaları, sürdürülebilir arı ürünleri üretimi için yapılması gerekenler, Anadolu ürünlerinin farkı ve güncel çalışmalar, Tarım Bakanlığı'nın arıcılık ile ilgili çalışmaları ve arıcılara verilen destekler, sözleşmeli arıcılık, arı ürünlerinin sağlık beyanları ve daha birçok önemli konunun konuşulacağı sempozyum Türkiye'de bu konuda yapılan en geniş kapsamlı online etkinlik olacak. 18 Kasım'da tam gün olarak planlanan etkinlik "Kovandan Sofraya Arıcılık ve Arı Ürünleri" Sempozyumu başlığı ile gerçekleştirilecek.

Etkinlikte, özellikle son dönemde bağışıklık sistemine katkısı ile öne çıkan propolis, arı sütü, polen ve ham bal gibi arı ürünleri detaylı olarak ele alınacak.

Bağışıklığın güçlendirilmesinde önemli yer tutan arı ürünlerinde, dünya genelinde talep artarken, endemik çeşitliliğin yüksek olduğu ülkemizde de üretim her geçen gün artıyor. Başta Anadolu Propolisi olmak üzere yoğun ilgi gören arı ürünlerini dünyaya tanıtmak ve doğru bilinen yanlışları masaya yatırmak için yola çıkan STK'lar Türkiye'nin ilk online arı ürünleri sempozyumuna hazırlanıyor.

Sağlıklı beslenme ve tamamlayıcı tıp alanında yüz yıllardır kullanılan arı ürünlerinin önemi her geçen gün artarken, Dünya'nın 2. büyük arıcılık ülkesi olan Türkiye'de, arı ürünlerinin üretiminin ve ihracatının arttırılması için yapılması gerekenler de bu toplantıda konuşulacak.

Gıda mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı'nın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı BEE'O Propolis tarafından desteklenen, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) ve Güvenilir Ürün Platformu tarafından düzenlenecek sempozyumda konunun uzmanları, dünyadaki gelişmelerden sözleşmeli arıcılığa, arı ürünleri standardından Anadolu arı ürünlerinin farkına kadar birçok konuyu masaya yatıracaklar.

4 bin'e yakını endemik olmak üzere toplam 10 bin'den fazla doğal bitki çeşidi ile Propolis ve diğer arı ürünleri üretiminde dünya lideri olma yolunda ilerleyen Türkiye'de webinar şeklinde ilk kez düzenlenecek olan "Kovandan Sofraya Arıcılık ve Arı Ürünleri" sempozyumu online olarak tam gün sürecek.

Antalya Son Haber

Bu haber toplam 1275 defa okunmuştur
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim