Bugün 04 Şubat 2023 Cumartesi
 • Antalya6 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1128.278
  %-0.02
 • Dolar
  18.8012
  %0.06
 • Euro
  20.2949
  %-0.01

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Akdeniz Bilişim Zirvesi

13 Ekim 2022 Perşembe 00:05

 

            Fuarlar, sempozyumlar, paneller ve kongreler bir şehrin tanıtımında kilit rol oynar.

            Bu etkinlikler çağdaşlaşma yolunda yaşam merkezlerinin örnek olarak gösterildiği organizasyonlardır.

            Antalya gibi bir Dünya kenti hedefiyle gelecek yıllara hazırlanan Antalya’da ne kadar çok fuar, kongre, çalıştay ve panel düzenlenirse o kadar değerlidir.

            Bilişim sektöründe son yaşanan gelişmeler, hazırlıklar ve yenilikler tüm Dünya’da etkin bir şekilde yeni iş kapılarının açılmasına zemin hazırlıyor.

            Bilişim sektörü o denli hızlı değişimlere ve yeniliklere sahne oluyor ki, takip edebilmek için zamanla yarış gerektiriyor.

            Bu anlamda her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin akın ettiği ve hızla nüfusu katlanarak artan Antalya’da önemli bir organizasyon için hazırlıklar sürüyor.

 

   Bilişim dünyasının en yüksek katılımcı ve ulusal etkinliği olma özelliğini taşıyan Akdeniz Bilişim Zirvesi’nin bu yıl 6’ncısı düzenleniyor. Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent tarafından düzenlenen Zirve 14 Ekim 2022 Cuma günü Kepez Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

   Akdeniz’in ve Türkiye’nin en büyük bilişim zirvelerinden olan Akdeniz Bilişim Zirvesi bu yıl yine tüm bilişim gönüllülerini aynı çatı altında topluyor. Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan ve her yıl artarak devam eden konuşmacı ve katılımcı sayısı ile Akdeniz Bilişim Zirvesi, Türkiye’nin birçok şehrinden katılacak ziyaretçiler ile 14 Ekim 2022 Cuma Günü Kepez Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

  Yaklaşık 4 binden fazla katılımcı ile gerçekleştirilmesi planlanan Akdeniz Bilişim Zirvesi önemli isimleri ağırlıyor. Zirvede Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü M. Bilal Macit, KOBIL Group Founder-Ceo İsmet Koyun,  Dell Technologies Türkiye Ülke Müdürü Işıl Hasdemir, Saha İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi, OBSS Ceo'su Zafer Şen, Roket Bilimci- DeltaV Genel Müdürü Doç. Dr. Arif Karabeyoğlu, Albaraka Portföy GSYF Müdürü Mustafa Keçeli, ISF Studios- Rafadan Tayfa Yapımcısı ve Yönetmen İsmail Fidan, Boğaziçi Ventures şirketinde Investment Associate Gizem Sezer, Keiretsu Forum Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Berik ve ANSİAD Girişimcilik Komitesi Başkanı Işık Yargın’ın yanı sıra sektörün önde gelen isimleri yer alacak. Zirvede “Dijital Çağda Dijital Dönüşüm” ve “Dijital Girişimcilikte Melek Yatırım” başlıklı panel ile güncel konular tartışılacak.

  Öte yandan Akdeniz Bölgesinin bilişim alanındaki en büyük Türkiye’nin önemli etkinliklerinden biri olan Akdeniz Bilişim Zirvesi ile bilişim sektöründeki tüm öğrencileri, akademisyenleri, bilişim kuruluşlarını ve profesyonellerini bir araya getireceklerini ifade eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan “Bu buluşmanın, bugünü ve geleceği şekillendiren teknolojiler konusunda özellikle öğrencilerimiz ve gençlerimizin ufkunu genişletme, onları cesaretlendirme konusunda önemli katkısı olacağına inanıyorum.” dedi. Her alanda dijitalleşmenin yaşandığı çağda yazılımın her geçen gün daha da önem kazandığına değinen Rektör Özkan, “Bu gelişimi yakalamanın ötesinde öncüsü olacak çalışmalar yapmak gerektiğine inanıyorum. Bu Zirve de bu hedefin bir parçası. Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokentimiz ile son dönemde uzay havacılık, savunma sanayii, bilişim, yazılım, tarım, turizm ve sağlık alanında çok önemli ve güzel projeler hayata geçirdik.’’ Şeklinde konuşurken, dijital çağın önemine tekrar vurgu yaptı.

            Böylesi etkinlikler ve buluşmalar kent sinerjisini ayakta tutan önemli adımlardır.

           

   Şimdiden emeği geçenleri kutluyorum.

Bu yazı toplam 281 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim