Bugün 01 Aralık 2022 Perşembe
 • Antalya16 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1076.104
  %1.55
 • Dolar
  18.6288
  %0.01
 • Euro
  19.574
  %0.81
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aosb Verimlilik Ve Sürdürülebilirlik Ödülleri Açıklandı
22 Kasım 2022 Salı 08:43

Aosb Verimlilik Ve Sürdürülebilirlik Ödülleri Açıklandı

Firmalarının ekonomik, çevresel ve sosyal etkilerini ele alarak önemli etkiler sağlamış projelerini öne çıkarmak ve geniş kitlelerle paylaşmak amacıyla...

Firmalarının ekonomik, çevresel ve sosyal etkilerini ele alarak önemli etkiler sağlamış projelerini öne çıkarmak ve geniş kitlelerle paylaşmak amacıyla düzenlenen AOSB Verimlilik ve Sürdürülebilirlik Ödülleri sonuçları açıklandı.

Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Bölge Müdürü Ersin Akpınar, Verimlilik ve Sürdürülebilirlik Ödüllerinin amacının; kurumların ekonomik, çevresel ve sosyal etkilerini ele alarak önemli etkiler sağlamış projeleri öne çıkarmak ve geniş kitlelerle paylaşmak, bu projeler ile değişimi teşvik ederek diğer kurum ve kuruluşlarda da benzer projelerin hayata geçmesine katkı sunmak olduğunu bildirdi.

Verimlilik ve sürdürülebilirlik kavramlarının önemine vurgu yapan Akpınar, "Sürdürülebilirlik; içinde bulunduğumuz zamanın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarını, ekosistem üzerinde olumsuz etki oluşturmadan ve gelecek nesillerin olanaklarına zarar vermeden karşılamak olarak tanımlanmaktadır. Bir başka ifade ile günümüzde ihtiyaçlarımızı karşılarken, gelecek kuşakların da ihtiyaçlarına sahip çıkmak zorundayız" dedi.

Doğal kaynakların sınırının tükenmesini önleyerek ekolojik dengenin korunması gerektiğine dikkati çeken Akpınar, verimlilik ve sürdürülebilir gelişme arasında yakın pozitif bağlantılar olduğu belirterek, Dünya Çevre ve Kalkınma Komisyonu'nun da "sürdürülebilirlik" kavramını; insanların mevcut ihtiyaçlarını, gelecek nesillerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kaynakların miktarını ve şeklini etkilemeden karşılayabilmesi" olarak tanımladığını kaydetti.

Bu yıl ilki düzenlenen Verimlilik ve Sürdürülebilirlik Ödülleri için başvuruda bulunan tüm firmalar ile dereceye giren firmaları tebrik eden AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, "Tüm projeler, çeşitli üniversitelerimizden akademisyenler tarafından titizlikle incelenmiştir. Emeklerinden dolayı jüri üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

Birincilik ödülleri

AOSB'nin Verimlilik ve Sürdürülebilirlik Ödüllerinde; Atık Yönetimi kategorisinde Zahit Alüminyum, Sürdürülebilir İnovasyon kategorisinde Güney Çelik, Enerji Verimliliği kategorisinde BOSSA, Su Yönetimi kategorisinde ise Palmiye Tekstil birincilik ödüllerinin sahipleri oldu.

Dereceye giren firmalara ödüllerinin 14 Aralık 2022 tarihinde AOSB Bölge Müdürlüğü Seyhan Salonu'nda düzenlenecek törenle verileceği bildirildi.

Antalya Son Haber

Bu haber toplam 958 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim