Bugün 23 Temmuz 2024 Salı
 • Antalya30 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  2539.161
  %0.30
 • Dolar
  32.8321
  %-0.18
 • Euro
  35.6521
  %-0.57
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aosb’de İşletmeler Deneyimlerini Paylaşıyor
25 Temmuz 2019 Perşembe 11:38

Aosb’de İşletmeler Deneyimlerini Paylaşıyor

Adana Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü'nün (AOSB), işletmelerin verimlilik ve kalitelerinin arttırılmasına yönelik olarak gerçekleştirdiği çalışmalar...

Adana Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü'nün (AOSB), işletmelerin verimlilik ve kalitelerinin arttırılmasına yönelik olarak gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında, sanayicilere ve çalışanlarına yönelik "Yalın Yolculukta Kilometre Taşları ve Deneyimler" konulu seminer düzenlendi.

Adana Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Kastamonu Entegre Yönetim Sistemleri İşbirliği'nde, AOSB Seyhan Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen seminerde; işletmelerde uygulanan süreç ve sistemlerin gelişmesine katkı sağlayan, işletme içi yetenekleri ortaya çıkarıp israfları azaltarak tasarruf yöntemlerini harekete geçiren "Kalite Çemberleri Uygulamasının detayları paylaşıldı.

"Yalın Yolculukta Kilometre Taşları ve Deneyimler" konulu seminere, Kastamonu Entegre Adana Fabrika Direktörü Ergin Turan ve Kalite Sistemleri Geliştirme Müdürü Onur Yılmaz, konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmacılar; verimlilik ve yalın üretim konusunda muhtelif ülkelerdeki işletmelerinde önemli çalışmalar yapan Kastamonu Entegre'nin yalın üretim süreciyle ilgili gerçekleştirdiği çalışmalar, karşı karşıya kaldığı sorunlar ve elde edilen başarılarla ilgili örneklerin yer aldığı sunumlar gerçekleştirdiler.

Seminer kapsamında, yalın araçları arasında yer alan SMED, Kaizen/Kalite Çemberleri ve 5S Uygulama örnekleri bizzat projeleri gerçekleştirilen ekipler tarafından detaylı şekilde anlatıldı.

AOSB'de faaliyet gösteren işletmelerde göz ardı edilen karları ortaya çıkarmak amacıyla "Kalite Çemberleri" oluşturularak, kalite, verimlilik ve etkinlik alanlarındaki problemlerin analiz edilmesi ve iyileştirilmelerin sağlanması amacıyla düzenlenen seminer ilgi gördü.

Yalın dönüşümü gerçekleştirmek isteyen işletmeler açısından önemli bir fırsat olan seminere, AOSB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nedim Büyüknacar, AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, Kadın Sanayiciler Platformu üyeleri, sanayiciler ve çalışanlar katıldı.

Bu haber toplam 3141 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim