Bugün 24 Şubat 2024 Cumartesi
 • Antalya9 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  2031.88
  %0.08
 • Dolar
  31.0075
  %0.08
 • Euro
  33.5663
  %-0.05

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Atatürk Anıtı için işbirliği

08 Haziran 2022 Çarşamba 00:11

 

            Diyalog, işbirliği ve ortaklaşa etkinlikler sosyal yaşantının önemli faktörleri.

            Kültürel, sosyolojik ve ekonomik anlamda ortaklaşa projelere imza atmak ortak hedefleri yakalama anlamında da oldukça değerli yaklaşımlar.

            Bu noktadan hareketle bugün Konyaaltı Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğinde hayata geçirilecek dikkate değer bir projeden söz etmek istiyorum.

   Akdeniz Üniversitesi ve Konyaaltı Belediyesi arasında Atatürk Anıtı yapımına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı. 3 metre yüksekliğindeki anıtın, Cumhuriyetin 99’uncu kuruluş yıl dönümünün kutlanacağı 29 Ekim’de açılması planlanıyor.

 

    Akdeniz Üniversitesi ve Konyaaltı Belediyesi arasında Atatürk Anıt Heykeli yapımına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı. Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in imzaladığı protokol ile ilçeye 3 metre yüksekliğinde Atatürk Heykeli yapılacak. Akdeniz Üniversitesi Yönetim Kurulu Salonu’nda düzenlenen protokol törenine Rektör Özkan ve Başkan Esen’in yanı sıra Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Toker, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu Yöndem, Genel Sekreter Ali Evren İmre ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Hanife Neris Yüksel katıldı.

   Üniversite ve şehir bütünleşmesi için yine güzel bir iş birliği için bir arada olduklarını belirten Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Konyaaltı Belediyemizin değerli Başkanı Semih Esen ile imzalayacağımız protokol çerçevesinde ilçemize bir Atatürk Anıtı kazandıracağız. 3 metre yüksekliğindeki anıtın modellenmesi ve kaide üzerine yerleştirilmesi Güzel Sanatlar Fakültemiz tarafından gerçekleştirilecek. İlçemizde simgesel bir yapı olacağına inandığım anıt, Büyük Önder Atatürk’ün bilim ve sanata verdiği önem ile gençlere duyduğu sonsuz güveni yansıtacaktır. Bu nitelikleriyle de üniversitemiz kampüsüne ev sahipliği yapan ilçemize çok yakışacağına inanıyorum.” dedi.

   Anıtın, Cumhuriyetin 99’uncu yılının kutlanacağı Ekim ayında açılması planlandığını söyleyen Rektör Özkan, “Anıtımızın, azim, birlik, beraberlik, fedakârlık ve kararlılığın sonucunda kazanılan Cumhuriyetimizin gururunu ve Cumhuriyet kazanımlarımızı korumanın önemini bize anlatmasını diliyorum. Çünkü bizi karanlıktan kurtaran o ruh, geleceğimizi de aydınlatacak.” şeklinde konuştu.

   Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ise “Üniversiteler sadece bilimsel konuların en derin noktalarına kadar araştırılan klinik, laboratuvar ve imalathane düzeyinde üretimlerin yapıldığı yerler olmanın üzerine çıktı. Akdeniz Üniversitesi’nde de bu başarıyla yapıldı. Sizin de şahsen içerisinde bulunduğunuz ekip sayesinde bu oldu. Özellikle doku nakli, organ nakli, plastik cerrahi ile ilgili başarıları Akdeniz Üniversitesi’nin ortada. Ben hem temsil ettiğiniz kurum hem şahsınız adına Antalya’ya bir övünç vesilesi olduğunuz için teşekkür ediyorum.” dedi.

            Böylesi işbirliği görüntüleri ve yaklaşımları oldukça değerli ve yeni projelerin de önünü açacak olması sebebiyle anlamlı.

            Emeği geçenleri kutluyorum.

 

Bu yazı toplam 360 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim