Bugün 04 Şubat 2023 Cumartesi
 • Antalya6 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1128.278
  %-0.02
 • Dolar
  18.8012
  %0.06
 • Euro
  20.2949
  %-0.01

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

BİK ve Korona önlemleri...

17 Nisan 2020 Cuma 00:05

  

 

  Aylardır tüm Dünya, Koronavirüsü konuşuyor, uyarılar veriliyor ve tedbirler alınıyor. Tüm Dünya’da olduğu gibi  ülkemizde de coronavirüsle mücadele tüm hızıyla devam ediyor.

        Çin’de 2019 yılının son aylarında görülen, daha sonrasında küresel bir risk haline gelen ölümcül Koronavirüs olumsuz etkilerini Çin’in yanı sıra artık İran, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri İspanya ve Almanya gibi ülkelerde   göstermeye devam ederken, ülkemiz için de risk unsuru devam ediyor.

        Ülkemizde de tüm sektörler Korona virüs salgınından ciddi anlamda etkileniyor. Doğal olarak ekonomik, sosyal, kültürel, sportif olmak üzere her alanda faaliyetler durdu ya da ‘’sınırlandırıldı.’’

                Yerel basın olarak bizler de bu global salgından olumsuz etkileniyoruz. Zaten zor şartlarda ayakta durmaya çalışan yerel basın; bir de korona virüsün yarattığı ekonomik tahribat karşısında gerçekten zor günler yaşıyor. Bu bağlamda Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü salgının başladığı süreci de yakından takip ederek yerel basının bu zor süreçte gerek çalışma koşulları, gerekse resmi ilanların sekteye uğramasını en aza indirgemek için bir dizi önlem aldı.

        Global salgınla mücadele kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Antalya’daki yerel gazeteler dönüşümlü olarak haftada 1 gün yayınlanıyor. Risk unsurunu en aza indirgeme noktasında alınan bu kararı son derece yerinde buluyorum. Diğer noktada basım, dağıtım ve abonelikler konusunda yaşanacak olumsuzluklara da çözümler getiren Basın İlan Kurumu; bu süreci en az hasarla atlatılması noktasında basın emekçilerine nefes aldırdı.

        Basın İlan Kurumu Genel Müdürü (BİK) Sayın Rıdvan Duran’ı bu anlamda kutluyorum.

        Öte yandan Antalya’da göreve başladığı günden itibaren yerel basınla koordineli çalışmalara imza atan, çözüme odaklı, güven ve hızlılığı  önemseyen yaklaşımlarıyla başarılı işler yapan Basın İlan Kurumu (BİK) Antalya Şube Müdürü Sayın Nedim Engin’e ve ekibine de özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

        Evet; olay global boyutta ve bu salgın ‘’hepimizi’’ tehdit ediyor. Çünkü; sağlık asla ihmale gelmeyecek bir olgu. Hele hele küresel bir salgının  yarattığı tahribat bu anlamda kesinlikle çok büyük önem taşıyor!

Haftada bir gün de olsa dönüşümlü olarak diğer gazetelerle birlikte siz değerli okurlarımıza objektif, doğru, hızlı ve güvenilir habercilik anlayışımızı bu zorlu süreçte yansıtmaya devam ediyoruz.

 Bilindiği üzere  gerek ulusal gerekse uluslararası boyutta yakından takip edilen yeni Korona Virüs Hastalığı (Covid-19) ile mücadele kapsamında uzmanların yaptığı tavsiyeler, değerlendirmeler ve analizler çerçevesinde zorunlu durum olmadıkça vatandaşlarımızın kalabalık ortamlarda bulunmaması gerekiyor.

        Bu noktada tek yürek olarak devletimizin korona virüs ile mücadele kapsamında almış olduğu tedbirleri sekteye uğratmamak ve destek olmak gerekiyor.

        Bu zorlu sürecin tüm Dünyada ve ülkemizde bir an önce sonlanması en büyük dileğim.

        Bizlere düşen sosyal mesafeye uymak, salgının daha fazla yayılmasını önleyici kurallara riayet etmek…

        Hepinize sağlık ve umut dolu günler diliyorum.

Bu yazı toplam 1460 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim