Bugün 30 Ocak 2023 Pazartesi
 • Antalya11 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1162.711
  %-0.17
 • Dolar
  18.799
  %-0.03
 • Euro
  20.4183
  %-0.03

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Çözümlenecek mi?

13 Nisan 2022 Çarşamba 00:05

 

            Kent dokusunda önemli sorunlardan birisi hiç şüphe yok ki görüntü kirliliği…

            Özellikle imar planlaması tamamlanmamış, tamamlanmayı bekleyen ya da bu konu ile ilgili yıllardır beklenti içinde olan mahallelerin ortak sorunudur görsel kirlilik!

            Öyle ki; tabela kirliliğinden tutun da, kaldırımı olmayan, alt yapısı ve aydınlatması olmayan yerleşim birimlerinin bu yöndeki sıkıntısı o ilçenin de imajını olumsuz biçimde etkiler.

   Bu anlamda Kepez’deki Avni Tolunay mahallesindeki görüntü kirliliği ile kaldırım sorunu yayaları adeta isyan ettiriyor.

   Bununla birlikte Konyaaltı ilçesi ile Kepez ilçesini birbirine bağlayan, geçiş noktası olan Hürriyet Caddesi’nin gidiş ve geliş yolundaki trafik yoğunluğu sürücüleri adeta isyan ettirirken, aynı caddedeki Avni Tolunay mahallesi bölümündeki görüntü kirliliği vatandaşların tepkisine neden oluyor.

            Yıllardır Avni Tolunay mahallesinde sorunların bitmediğini, kaderine terk edildiğini ve görüntü kirliliği ile baş başa bırakıldığını söyleyen vatandaşlar; Hürriyet Caddesi devamındaki bölüme acilen kaldırım yapılmasını istiyorlar.

            Antalya’nın hızla nüfusu artan ilçelerinden Kepez’deki Avni Tolunay mahallesi’ndeki görüntü kirliliği sorununun mutlak surette giderilmesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar, yayaların yolda yürümekte zorluk çektiklerini de belirterek yol kenarlarına kaldırım yapılmasını istediler.

                                    Diyebilirim ki; Hürriyet Caddesi’nin Avni Tolunay’a bakan bölümünde çok ciddi eksiklikler var. Görüntü kirliliği her geçen gün artıyor. Sanki bu mahalle kaderine terk edilmiş vaziyette. Ne kaldırım var, ne de aydınlatma. Bu bölgeden geçmek zorunda kalan yayalar büyük tehlike altında. Duraliler, Aşağıkaraman ve Çakırlar’a yaya olarak gitmek bu noktada oldukça riskli.  Yayalar için kaldırım olmadığı için vatandaşlar oldukça tedirgin. Çünkü büyük bir hızla Çakırlar istikametine giden araçlar ciddi tehlike oluşturuyor. Söz konusu mahalledeki görüntü kirliliği de gerçekten dikkat çekici boyutta. Işıklandırmanın da yetersiz olduğu Avni Tolunay’ın bu sorunlarından kurtulması için somut adımlar atılması gerekiyor.

 

Bu yazı toplam 652 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim