Hepimizi derinden etkileyen Elazığ ve Malatya’da yaşanan 6.8 şiddetindeki depremin yaralarını sarmak için kurum ve kuruluşların harekete geçmesi ve yardım göndermesi son derece anlamlı bir yaklaşım.
Kederde, hüzünde, zorluklarda ve sevinçlerde tek yürek olmayı başarabilen bir ülkeyiz…
Can kayıpları yaşadığımız, çok sayıda vatandaşımızın yaralandığı, maddi hasarların oluştuğu Elazığ ve Malatya depreminde kurum ve kuruluşların yardım göndermek için adeta birbiriyle yarışması örnek alınması gereken bir davranış.
Yerel belediyelerimiz de bu noktada gerçekten dayanışma içerisinde hareket ediyor.
Tüm Türkiye’de yardım kampanyaları depremzedelere ulaştırılırken Antalya’da da kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra ilgili belediyelerimiz yiyecek ve gıda yardımı yapmayı sürdürüyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sura Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı ve Aksu gibi diğer ilçe belediyelerimiz de imkanları ölçüsünde zor günler ve saatler yaşayan depremzedelerimize yardım elini uzatıyor.
Bu yardımlar gerçekten insani yaklaşımlar.
Planlı, koordineli biçimde depremzedelere ulaştırılması için de titiz bir çalışmanın ortaya konulması, gerçek mağdurlara ulaştırılması çok daha anlamlı.
Zor günlerde kenetlenmesini bilen ülkemizin deprem kuşağında olmasından hareketle afet bölgelerine yardımların hızla ulaştırılması büyük önem taşıyor.
Kuru gıda, battaniye, ısıtıcı ve kışlık giysiden oluşan yardımların Elazığ ve Malatya’ya özenle ulaştırılması için de çaba gösterilmesi son derece yerinde bir yaklaşım.
Bu yazı toplam 968 defa okunmuştur.