Bugün 04 Şubat 2023 Cumartesi
 • Antalya6 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1128.278
  %-0.02
 • Dolar
  18.8012
  %0.06
 • Euro
  20.2949
  %-0.01

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Düzenleme şart!

13 Ekim 2021 Çarşamba 15:11

  Antalya’da öyle cadde ve bulvarlar var ki; acilen alt ve üst yapı noktasında eksikliklerinin giderilmesi gerekiyor.

            Özellikle nüfus artışının ciddi anlamda arttığı Konyaaltı ilçesi ile Kepez ilçesi’ni bir anlamda birbirine bağlayan geçiş noktası olan Hürriyet Caddesi’nde trafik kilitleniyor.

            Dahası Hürriyet Caddesi’nden Avni Tolunay mahallesine gidiş noktasında kaldırım ve ışıklandırma olmaması gerçekten çok büyük bir eksiklik.

            Dahası geçtiğimiz günlerde manşetten verdiğimiz haberde olduğu gibi hem yayalar için, hem de araç sürücüleri için tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Evet… Konyaaltı ilçesi ile Kepez ilçesini birbirine bağlayan, geçiş noktası olan Hürriyet Caddesi’nin gidiş ve geliş yolundaki trafik yoğunluğu sürücüleri adeta isyan ettirirken, aynı caddedeki Avni Tolunay mahallesi bölümünün kaldırım sorunu   tehlikeye davetiye çıkarıyor.

            Bu anlamda Kepez ilçesi Avni Tolunay mahallesindeki görüntü kirliliği ile kaldırım sorunu yayaları adeta isyan ettiriyor.

            Hürriyet Caddesi’ndeki trafik sorunu gündem maddesi olmaya devam ederken, Hürriyet Caddesi’nin Kepez ilçesi bölümündeki yolun kaldırımsız oluşu yayalar için çok büyük bir tehlike oluşturuyor.

            Yıllardır Avni Tolunay mahallesinde sorunların bitmediğini, kaderine terk edildiğini ve görüntü kirliliği ile baş başa bırakıldığını söyleyen vatandaşlar; Hürriyet Caddesi devamındaki bölüme acilen kaldırım yapılmasını istiyorlar.

            Ve bunda da son derece haklılar…

           

            Çocuklarını okula gönderirken, ya da yaya olarak yürürken Avni Tolunay mahallesindeki bölümde kaldırım ve ışıklandırma olmaması nedeniyle büyük tedirginlik yaşadıklarını da söyleyen vatandaşların bu haklı serzenişine kulak vermek gerekiyor artık.

           

Diğer taraftan kent trafiğinin önemli bir noktasını oluşturan ve özellikle Batı Çevre Yolu’nun hizmete açılmasıyla önemi daha da artan Hürriyet Caddesi’ndeki neredeyse tüm gün görülen uzun araç kuyrukları araç sürücülerinin adeta korkulu rüyası olurken, bu tıkanıklığa artık çözüm bulunmalı. Hürriyet Caddesi’nin Avni Tolunay’a bakan bölümünde çok ciddi eksiklikler var. Ne kaldırım var, ne de aydınlatma. Bu bölgeden geçmek zorunda kalan yayalar büyük tehlike altında…

 

Bu yazı toplam 283 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim