Bugün 05 Şubat 2023 Pazar
 • Antalya9 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1128.278
  %0.00
 • Dolar
  18.8012
  %0.00
 • Euro
  20.2949
  %0.00

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Gazetecilik ve ödül…

26 Eylül 2018 Çarşamba 00:19

 

            Bir gazeteci için kuşkusuz ki en büyük ödül, gündeme taşıdığı bir haberin dikkate alınıp sorunun çözümü için gerekli çalışmaların yapılmasıdır.

            Yani; gazeteci gündeme taşıdığı bir haberin dikkate alınmasını ve gündeme taşıdığı sorunun çözüme kavuşturulmasını gördükçe mutlu olur.

            Bir sanatçı nasıl ki izleyicilerin alkışları ve övgü dolu sözleri ile daha özgün eserler ortaya koyuyorsa, bir gazeteci için en büyük ödül kaleme aldığı bir olumsuzluğun yetkili mercilerce çözüme kavuşturulmasıdır.

            Çünkü gazeteci kamu görevini yerine getirir.

            Halkın sesidir, kulağıdır, hissidir…

            Meslek yaşantısında aldığı ödüller ise üretkenliğinin bir yansımasıdır. O ödüllerin manevi gücü yüksektir.

            Mesleği boyunca ortaya koyduğu eserlerin ödüle layık görülmesi bu anlamda yeni ve özgün eserleri yaratma noktasında teşvik edici bir güçtür…

   Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC) her yıl geleneksel olarak düzenlediği " 2017 ANTALYA BASIN ÖDÜLLERİ" ve "HASAN ÖZKAY FOTOĞRAF YARIŞMASI"nda  Güncel yazılar dalında birincilik kazanmak benim açımdan gerçekten güzel bir duygu.

            Bu mesleğe yıllarımı vermiş birisi olarak kent ve ülke sorunlarının çözümüne ve hayata dair bugüne dek ortaya koyduğum çalışmaların ödüllendirilmesi çok özge bir duygu. Bir gazeteci için kuşkusuz ki en güzel duygu gündeme getirdiği bir haberle sorunun çözümüne katkı konulduğunu görmesidir. Bununla birlikte ortaya koyduğu değişik kategorilerdeki eserlerinin de ödüle layık görülmesi mesleki kariyerindeki güzel heyecanlardır.

            Bu açıdan mutluyum.

            Gücümü her zamanki gibi siz okurlarımdan alıyorum.

,           Yarışmaya katıldığım ‘’Mağrur ve Gurur’’ adlı yazım; yaşamdan bir kesitin sözcüklere yansımasıydı.

            Yeni projelere ve eserlere yelken açması noktasında ödüller ve okurlarının övgüleri bir gazeteci için en güzel ve teşvik edici faktörlerdir.

            Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC) her yıl geleneksel olarak düzenlediği " 2017 ANTALYA BASIN ÖDÜLLERİ" ve "HASAN ÖZKAY FOTOĞRAF YARIŞMASI"nda  Güncel yazılar dalında birincilik ödülünü bana layık gören jüri üyelerine ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ne içtenlikle teşekkür ederim.

            Daha nice güzelliklerde ve ödüllerde buluşmak dileğimle…

            

Bu yazı toplam 1400 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim