Bugün 04 Şubat 2023 Cumartesi
 • Antalya6 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1128.278
  %-0.02
 • Dolar
  18.8012
  %0.06
 • Euro
  20.2949
  %-0.01

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Gezici Sağlık Merkezleri

14 Ağustos 2021 Cumartesi 01:35

    Salgınlarda, afetlerde ve olası felaketlerde sağlık ve barınma hizmetlerinin çok büyük önemi var.

Bu durumu geçmiş yıllarda yaşadığımız acı tecrübelerde hep birlikte yaşadık. Ülkemizdeki orman yangınlarında ise evi yanan, yaralanan vatandaşlarımız ile  büyük ve küçük baş hayvanlar, kuşlar, böcekler, kısaca tüm canlıların en kısa zamanda tedavilerinin yapılarak eski sağlığına kavuşmaları önemli bir konu.

Bu manada Gezici Sağlık Merkezleri önemli bir görev üstleniyor.

Böylesi zor zamanlarda Gezici Sağlık Merkezlerinin ivedilikle tedavi işlemlerini sonuçlandırması, şifa dağıtması aynı zamanda moral da sağlamakta.

            Diğer belediyeler gibi Kepez Belediyesi bünyesindeki gezici sağlık merkezi de yaralılara şifa oluyor.

Bu manada Kepez Belediyesi’nin Gezici Sağlık Merkezi, Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilen Manavgat’ta mahalle mahalle, köy köy gezerek şifa dağıtıyor.

   Kepez Belediyesi’nin özel hastane konforunda hizmet veren Belediye Sağlık Merkezi’nin ekipleri,  “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan edilen Manavgat’ta görev yapıyor. Kepez Belediyesi, Gezici Sağlık Merkezi ile sağlık hizmetini yangından etkilenen her bölgeye taşıyor. Kepez Belediyesi’nin Manavgat’ın Evrenseki Mahallesi’nde başlattığı gezici sağlık hizmeti, Beydiğin, Çardak, Ulukapı, Şişeler, Yavru Doğan, Hocalı, Yukarı Işıklar, Çolaklı, Gündoğdu, Kızıldağ ve Şeyhler Mahallelerine de ulaştırıldı. Gezici Sağlık Merkezi’nde, doktor muayenesi, yanık tedavisi, pansuman, şeker ölçümü, tansiyon ölçümü, hemogram testi, Elektrokardiyografi(EKG) işlemlerinin yanı sıra hastaların reçeteleri yazılıyor, ilaçları da ücretsiz veriliyor. Kepez Belediyesi’nin, Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan edilen Manavgat’ta başlattığı gezici sağlık hizmeti her gün bir başka mahallede sürdürülüyor.

            Bu tarz çalışmalar son derece olumlu.

            Sağlıcakla kalın.

Bu yazı toplam 309 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim