Bugün 30 Ocak 2023 Pazartesi
 • Antalya14 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1162.035
  %-0.23
 • Dolar
  18.7971
  %-0.04
 • Euro
  20.4208
  %-0.05

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Korona ve rehavet tehlikesi…

18 Ağustos 2020 Salı 00:05

 

            Tüm Dünya’da etkisini sürdüren bir solunum yolu rahatsızlığı olan Korona virüs yaşantımızı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

            Korona virüsü eğitimden spora, kültürel ve sanatsal etkinliklerden toplantılara kadar her etkinliği sekteye uğratırken, ülkemizde de bu salgına karşı önlemler anımsanacağı üzere ilk dönemlerdeki kadar sıkı değil.

            Durum böyle olunca artık sokakta, pazarda, alış veriş merkezlerinde, düğünlerde ve kapalı ortamlarda maske ile dolaşan kişi sayısı her geçen gün azalıyor.

            Maalesef bir çok insan maskeyi bir aksesuar gibi kullanmaya, koluna takarak dolaşmaya başladı!

            Maske ile dolaşan kişi sayısı azalırken, maalesef vaka sayılarında da artış görülmeye başlandı.

            Son olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yapılan kontrollerde test sonucunun pozitif çıkması ile birlikte Antalya başta olmak üzere ülke genelinde Korona virüs sorununun ne denli önemli olduğu gerçeği ortaya çıktı.

            Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tedbir amaçlı olarak izole edilerek tedavisine başlanırken, sıcak havaların da etkisiyle korona virüsle mücadelede rehavete kapılmamamız gerçeği ile baş başa kaldık.

            Ben buradan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e geçmiş olsun dileklerimi iletirken, iyileşerek bir an önce başarı ile yürüttüğü görevine geri dönmesini diliyorum.

           

            Evet… Her zaman dile getirdiğim üzere, toplu ulaşım araçlarının, etüd merkezlerinin, spor salonlarının sık sık temizlenmesi, hijyen kurallarına önem verilmesi bu aşamada önemli.

            Öncelikle bu salgın virüse karşı vücut direncimizi arttıracak kişisel önlemlerimize yoğunlaşmamız gerektiğini düşünüyorum.

            Kişisel temizlik, uyku ve beslenme ile ilgili öncekinden çok daha fazla duyarlı olmamızda yarar var.

            Korona virüsle mücadele asla rehavete kapılmadan, ek tedbirler alarak, sosyal mesafe kuralına dikkat ederek ve bu süreçte artık maske takmayı ‘’alışkanlık’’ haline getirerek hareket etmeliyiz.

            Ağustos ayında bile vaka sayılarında artış gözlemleniyorsa, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında çok daha dikkatli, duyarlı, sorumluluk bilinciyle hareket etmeliyiz.

            Düğün salonları başta olmak üzere aşırı kalabalık ortamlardaki kuralsızlığa, maske takmama anlayışına artık bir çeki düzen verilmeli…

 

Bu yazı toplam 361 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim