Bugün 29 Ocak 2023 Pazar
 • Antalya14 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1164.692
  %0.00
 • Dolar
  18.799
  %0.00
 • Euro
  20.4291
  %0.00

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Kronik sorunlar ve…

21 Ocak 2022 Cuma 00:05

 

            Hızla gelişen ve ‘’değişen’' şehirlerin ortak sorunları arasında trafiği ilk sıraya koyarken, görüntü ve gürültü kirliliğini de ekleyebiliriz.

            Öyle ki; planlı kentleşmede olmaması gereken faktörlerin sıkça görülüyor olması aslında tam bir çelişki.

            Antalya’nın eski yerleşim mekanlarından birisi olan Kışla, Tahılpazarı, Elmalı, Balbey, Altındağ, Deniz mahallesi gibi mahallelerin yanı sıra  Kaleiçi bölgemizde görüntü ve gürültü kirliliği önemli sorunlar arasında yer alıyor.

            Ve bu bildik sorunların halen çözümlenememiş olması düşündürücü…

Bu bağlamda; Antalya’nın en eski yerleşim birimlerinden birisi olan Balbey mahallesindeki en önemli sorun olarak görüntü kirliliği gösteriliyor.

            Antalya’nın tarihine ışık tutan yerleşim alanlarının başında gelen Balbey’deki sorunların çözümü için daha etkili çalışmalar yapılması isteniyor.

            Görüntü kirliliği başta olmak üzere otopark ve çöp toplama sorunlarının eksik olmadığı Balbey mahallesinde oturan vatandaşlar çöplerin zamanında toplanmasını istiyorlar.

   Bu bağlamda; Antalya’nın tarihi semtlerinin başında gelen Balbey’deki sorunlar her geçen gün artarken, adeta kaderine terk edilen mahallede görüntü kirliliği başta olmak üzere  otopark sorunu her geçen gün artıyor.

            Görüntü kirliliğinin revaçta olduğu Balbey’de özellikle otoparka dönüşen ara sokaklarda yürümenin neredeyse imkansız hale geldiğini söyleyen mahalle sakinleri, bu sorunun çözümü için artık somut adımlar atılmasını istiyorlar

            Balbey Kentsel Yenileme Projesi ile ilgili gelişmelerin yaşandığı Antalya’da otoparka dönüşen mahalle aralarında araç sürücüleri geçmekte zorlanıyor.

                        Görüntü kirliliği başta olmak üzere otopark ve çöp toplama sorunlarının eksik olmadığı tarihi mekanda özellikle akşam saatlerinde bu semtten geçen vatandaşlar aydınlatmanın yetersiz olmasından dolayı tedirginlik yaşıyor.

            Tıpkı diğer eski yerleşim birimleri gibi Balbey’deki bu tarz sıkıntılar bir an önce çözüme kavuşmalı…

 

Bu yazı toplam 364 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim