Bugün 29 Ocak 2023 Pazar
 • Antalya16 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1164.692
  %0.00
 • Dolar
  18.799
  %0.00
 • Euro
  20.4291
  %0.00

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Muhittin Böcek ve öngörü…

10 Aralık 2021 Cuma 00:05

 

            Yerel belediyecilikte, siyasette öngörü çok büyük önem taşır… Bu vizyon eksikse; başarı gelmesi oldukça zordur…

            Kamu kurum ve kuruluşlarının başında olan kişiler, yerel belediyecilikte görev alan isimler ileriyi öngörebilme özelliği taşırsa; bu özellikten  kent ve ülke büyük yarar görür, hizmet alan vatandaşlar  da rahat bir nefes alır…

            Muhittin Böcek anımsayacağınız üzere uzun yıllar Konyaaltı Belediye başkanlığını başarıyla yerine getirdi. Daha sonrasında ise 31 Mart yerel seçimlerinde Millet ittifakından Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

            Pandemi sürecinde aylarca görevinden ayrı kalmak zorunda kalan, yoğun bakımda çok zor günler geçiren Muhittin Böcek; sağlığına kavuştuktan sonra şehrin öncelikli sorunlarına ve çözümlerine odaklandı.

            Yazımın başında siyasette özellikle öngörünün çok önemli bir kazanım olduğuna değindim. Aynı zamanda vatandaşlarla iletişim, beden dili ve samimiyet altı çizilmesi gereken diğer önemli faktörler.

            Böcek’in aylar önce start verdiği Karaman Köprüsü projesinin ne denli önemli olduğuna geçtiğimiz günlerde bardaktan boşanırcasına yağan yağmur ve şiddetli fırtınada bir kez daha tanıklık ettik.

            Karaman Köprüsü , Konyaaltı ile bir çok mahallenin geçiş noktası olan bir bölge. Çakırlar, Doyran, Bahtılı, Hacısekiler, Akdam başta olmak üzere ulaşım noktasında çok kritik bir öneme sahip.

            Doğduğu bir bölge olması nedeniyle bölgenin coğrafi özelliğini çok iyi bilen Muhittin Böcek; çok yerinde bir karar vererek ekonomik ömrünü tamamlayan, eskiyen ve ağır aksak hizmet veren Karaman Köprüsünü yenileme kararı almıştı. Söz konusu projenin tamamlanması için çok yoğun bir mesai harcandı. Tam da bu noktada proje tamamlandıktan 1 gün sonra adeta afete dönüşen o şiddetli yağmur ve fırtınada o bölge etkilenmedi…

            Büyük bir ihtimalle şiddetli yağış ve fırtınada eskimiş ve dar olan o köprü taşkın ve sele teslim olacaktı. Sonrasında da afet görüntüleri yaşanacaktı. Çünkü; o bölgeyi de çok iyi bilen birisi olarak diyorum ki, olası bir afet Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yerinde bir kararı ve ‘’zamanlamasıyla’’ herhangi bir sıkıntı olmadan atlatıldı…

            Bu noktadan hareketle; Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek siyasetteki tecrübesi ve kararlılığı ile çok olumlu bir adım atmış oldu.

            Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin kurul üyeleri ile bir araya alan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen de tüm Konyaaltı ve Antalya adına özverili bu yaklaşımı için Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ e teşekkür ettiklerini belirtti.

            Evet… Devlet adamlığı ve siyaset birçok özellikleri içerisinde barındıran bir olgu. Bu özellikleri kent ve ülke sorunlarının çözümü noktasında öngörü ile buluşturulduğunda ortaya çok daha farklı pozitif sonuçlar çıkıyor.

            Bu anlamda Antalya ve Konyaaltı adına Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum.

 

Bu yazı toplam 574 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim