Bugün 04 Şubat 2023 Cumartesi
 • Antalya6 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1128.278
  %-0.02
 • Dolar
  18.8012
  %0.06
 • Euro
  20.2949
  %-0.01

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Ne zaman tamamlanacak?

26 Mayıs 2021 Çarşamba 00:14

Gerek şehir içinde, gerekse şehirler arası yollarda alternatif güzergahlar son derece önemli. Trafiğin rahatlaması noktasında geçiş noktaları diyebileceğimiz güzergahlar trafik akışının olmazsa olmazları!

         Örneğin; bu geçiş noktalarından birisi de Antalya – Korkuteli karayolundaki Naldöken yolu…

   Antalya – Korkuteli karayolunda 19 mahallenin ortak ulaşımını sağlayan ve deforme olduğu için zaman zaman bakıma alınan Naldöken yolunda çalışmalar uzun zamandan beri devam ediyor.

Fiziki koşullar nedeniyle özellikle Kış aylarında yağan yağmur sonrasında bozulan ve araç sürücülerinin göçük haline gelen yollarda büyük tehlike yaşadığı, zaman zaman ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının meydana geldiği Naldöken yolunda yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarının artık sona ermesi bekleniyor.

          Alternatif bir ulaşım güzergahı olan Naldöken yolunda mutlak surette genişletme ve fiziki koşullarının iyileştirilmesi ve en önemlisi uzun yıllar dayanacak bir asfaltlama yapılması kaçınılmaz…

Bu anlamda  Büyükşehir Belediyesi 19 mahallenin ortak ulaşımını sağlayan Korkuteli'ne bağlı Naldöken grup yolunda genişletme ve bakım onarım çalışmasını sürdürürken, vatandaşlar bu çalışmaların bir an önce tamamlanmasını bekliyor.


 Şunu belirtmek gerek ki; Naldöken  grup yolu Kargın, Esenyurt, Bayat, Küçükköy, Büyükköy, Yalınlıgediği, Bozova, Yeşilyayla, Yelten, Garipçe, Çomaklı, Kemerağzı, Karataş, Köseler, Çaykenarı, Karakuyu, Yakaköy, Leylek ve Çukurca mahallelerini Antalya-Korkuteli karayoluna bağlıyor. Yürütülen bakım onarım ve iyileştirme çalışmaları bu bakımdan son derece önemli.

          Naldöken grup yolu özellikle Korkuteli’ye bağlı 19 köyün ulaşımı noktasında hayati öneme sahip. Mevcut yolun dar ve fiziki yetersizlikleri nedeniyle bu yolda geçmişte birçok ölümlü ve yaralanmalı kazalar yaşandı. Maalesef yaşanmaya da devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin aylar  önce başlattığı yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları tamamlandığında ciddi bir tehlike son bulmuş olacak. 

          Bu bağlamda, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli’nde 19 mahallenin ortak kullandığı Naldöken grup yolunu bakıma aldı. Bozulan bölümler yenileniyor.

 

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, ilçelerde grup yollarının güvenli ve konforlu olması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler, Korkuteli ilçesi Kargın Mahallesi’nde bulunan ve 19 mahallenin ortak kullandığı Naldöken yolunda deforme olan bölgeleri yeniliyor. Bozuk bölümler iş makinaları ile söküldükten sonra dolgu malzemesi serilerek, sıkıştırıyor.  Şarampol genişletme çalışmaları da yapılan yol, çalışmaların hemen ardından asfaltlanacak. 

            Umuyorum ve diliyorum ki pandemi sürecinde de zaman zaman aksayan yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları artık bir an önce tamamlanır…

 

 

Bu yazı toplam 362 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim