Bugün 29 Ocak 2023 Pazar
 • Antalya16 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1164.692
  %0.00
 • Dolar
  18.799
  %0.00
 • Euro
  20.4291
  %0.00

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Şirinyalı mahallesi ve gürültü kirliliği…

12 Mart 2021 Cuma 00:05

   

            Tüm Dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını ile mücadele devam ederken ülkemizde de kademeli normalleşme adımları bildiğiniz üzere illerin ‘’risk’’ durumlarına göre atıldı.

            Bu doğrultuda turizmin amiral gemisi Antalya’da kademeli normalleşme adımları atıldı. Turuncu riskli kategorideki şehrimizde gerçekten kısıtlamaların kısmi olarak kalkmaya başlamasıyla birlikte sanki pandemi tehlikesi yokmuşçasına ilginç görüntüler yaşıyoruz.

            Sokaklar, caddeler, ara yollar havaların da iyi gitmesiyle birlikte anormal şekilde dolu… Maske, mesafe ve temizlik kuralları da genellikle askıya alınmış durumda.

            Diyebilirim ki her mahallede ve caddede yoğun bir insan kalabalığı var.

            Bazı mahallelerimizde ise kısıtlamaların başladığı akşam saat 21.00’e kadar gürültü kirliliği doruk noktaya ulaşmış durumda.

            Bu da semt sakini vatandaşların tepkisine ve şikayetlerine neden oluyor.

            Örneğin; Muratpaşa ilçesi Şirinyalı mahallesi’nin Eski Lara Yolu güzergahına bakan tali yollardaki boş alanlar saat 18.00’den yasakların başladığı 21.00’e kadar parklarda eğlenen kişiler gürültü, müzik ve yüksek sesle gürültü kirliliği oluşturuyorlar. Hatta gecenin ilerleyen saatlerinde de böylesi görüntüler eksik olmuyor.

            Şirinyalı mahallesi sakinleri son 1 haftadır aşırı derece de etrafa yayılan gürültü kirliliğinden dolayı rahatsızlıklarını dile getiriyorlar.

            Müzik salonunu aratmayan yüksek desibelli seslerle parklarda kalabalık bir ortamın etrafı rahatsız ettiğini söyleyen semt ve site sakinleri birkaç kez sorun ile ilgili şikayetlerini dile getirmelerine rağmen pandemi kurallarına uymadan bu tarz gürültü kirliliği sorununun devam ettiğini belirtiyorlar.

            Pandemi ile mücadelede herkesin sorumlulukla hareket etmesi gerektiği günlerdeyiz.

            Maalesef sanki salgın riski bitmişçesine görüntülere tanık oluyoruz.

            Bu konuda etkin denetimler şart.

            Hem pandemi kurallarına uyma noktasında, hem de insanları rahatsız eden ve uykusuz bırakan gürültü kirliliği ile ilgili şikayetler değerlendirilmeli.

            Mart ayının ortalarına yaklaştığımız bu günlerde böylesi görüntüler ve sorunlarla karşılaşıyorsak, havaların biraz daha ısınacağı Nisan, Mayıs ve diğer aylardaki olası görüntüleri düşünmek bile istemiyorum…

 

 

Bu yazı toplam 629 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim