Bugün 04 Şubat 2023 Cumartesi
 • Antalya6 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1128.278
  %-0.02
 • Dolar
  18.8012
  %0.06
 • Euro
  20.2949
  %-0.01

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Sokak Hayvanları Bakım Evi Projesi

24 Aralık 2021 Cuma 00:05

 

            Sokak hayvanları ile ilgili zaman zaman gündeme gelen sorunların aşılması hepimizin elbirliği ile çözmesi gereken bir konu.

            Bu sorunu sokak hayvanlarını mağdur etmeden çözmek de önemli bir ayrıntı.

            Sokakta aç ve susuz kalan sokak hayvanlarının barınması, beslenmesi ve aşılarının zamanında yapılması gerekiyor.

            Bu anlamda Antalya’daki kamu  kurum ve kuruluşların  konuya bakış açıları da önem taşıyor.

            Can dostlarımızın hele hele bu  kış aylarında barınabileceği, tehlike oluşturmadan aşılarının zamanında yapılabileceği, hijyenik ortamlarda yaşayabileceği ortamların oluşturulması için bir süreden beri Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan proje ise merakla bekleniyor.

  Antalya’da yaşan sahipsiz sokak hayvanları için Türkiye’nin en modern tesislerinden biri yapılıyor. 1312 kedi ve 732 köpek kapasiteli tesisin inşaatı hızla sürüyor. 42 bin metrekare alandaki inşaat tamamlandığında can dostlar, yerden ısıtmalı ve modern yeni yaşam alanlarına kavuşacak.

  Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez Kirişçiler Mahallesi’nde inşa ettiği Sokak Hayvanları Bakım Evi Projesi’nde betonarme işleri tamamlandı. Duvar ve sıva imalatlarının da sona yaklaştığı projede, önümüzdeki haftalarda dış cephe boyaları yapılacak. Proje, tamamlandığında 1312 kedi, 732 köpek kapasitesiyle Türkiye’nin en modern ve en üst seviye imkanlarını bünyesinde barındıracak.

Ekiplerin hummalı çalışmalarıyla projenin inşaatı büyük bir hızla devam ediyor. 42 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen projede 6 bin 800 metrekare kapalı alan bulunuyor. Proje, geniş barınak ve yaşam alanları, yerden ısıtmalı ve modern soğutma sistemleri ile can dostlara muhteşem bir yuva olacak.

 

  Bu anlamda Sokak Hayvanları Bakım Evi Projesi’nde binaların duvar, sıva, alçı, mermer imalatları yüzde 90 oranına ulaştı. Tesisin elektrik ve su bağlantıları da yapıldı. Alt yapı tesisat işlerine başlanılan projede yangın hidrandı ile yağmursuyu alt yapıları ve pis su alt yapı imalatlarında sona gelindi.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım Evi Projesi’nde kedi ve köpekler için ayrı ayrı serbest dolaşım alanı, yavrulu anne, engelli kedi, hasta reviri, yoğun bakım, operasyon öncesi ve sonrası bölümleri ile karantina, ön kayıt ve acil müşahede bölümleri yer alacak. Buna ek olarak yasaklı ırk köpekler için de bir bölüm olacak.

            Tamamlandığında önemli bir eksikliği giderecek olan bu projeyi önemsiyorum.

 

Bu yazı toplam 392 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim