Bugün 30 Ocak 2023 Pazartesi
 • Antalya7 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1161.982
  %-0.24
 • Dolar
  18.7938
  %-0.05
 • Euro
  20.4018
  %-0.12

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Sokak Hayvanları Bakım Evi Projesi

19 Nisan 2022 Salı 00:05

 

        Son zamanlarda bir an önce yapımı tamamlanması beklenen tesislerden birisi kuşku yok ki Sokak Hayvanları Bakım Evi Projesi…

        Deyim yerindeyse her cadde ve sokak başıboş sokak hayvanları görüntüleriyle dolu.

        Okurlarımızdan gelen şikayet ve eleştirilerde başı boş sokak hayvanlarının sayılarının bir hayli arttığı ve bu durumun ciddi bir risk oluşturduğu yönünde.

        Şehir merkezinin en işlek noktalarındaki yerleşim birimlerinden tutunda, uzak noktalardaki mahallelere kadar sahipsiz sokak hayvanlarının sayısı ciddi anlamda artmış durumda.

        Böylesi bir durum karşısında endişelenmemek olası değil.

        Çünkü aç kalabilen sahipsiz sokak hayvanlarının risk oluşturduğu ortada.

        Can dostlarımız bu hayvanların uygun bir ortamda yaşayabilmeleri, beslenmeleri, sağlık hizmetleri ile tanıştırılması çok önemli.

        Elbette yaşamak tüm canlıların hakkı ve bu noktada risk unsurlarını göz ardı etmeden birlikte yaşayabilmemizin koşullarını iyileştirmek de hepimizin görevi.

        Hiçbir canlının yaşama hakkını elinden almadan beraberce yaşayacağımız ortamı hazırlama noktasında devam eden Sokak Hayvanları Bakım Evi Projesi bu anlamda oldukça önemli.

   Tam da bu noktada Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez Kirişçiler Mahallesi’ne inşa ettiği Sokak Hayvanları Bakım Evi Projesi’nde inşat aşaması yüzde 90 oranında tamamlandı.

Antalya’da yaşayan sahipsiz sokak hayvanları için Türkiye’nin en modern tesislerinden biri yapılıyor. 1312 kedi ve 732 köpek kapasiteli tesisin inşaatı hızla devam ediyor. Proje, geniş barınak ve yaşam alanları, yerden ısıtmalı ve modern soğutma sistemleri ile can dostlara muhteşem bir yuva olacak.

   Büyükşehir Sokak Hayvanları Bakım Evi Projesi’nde betonarme, alt yapı imalatları tamamlanmış olup inşai ince işler ve çevre düzenleme imalatları devam ediyor. Hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdüren ekipler, tesiste bulunan iklimlendirme sistemlerinde cihaz montajlarını tamamladı. Ayrıca yavrulu anne kafesleri tel çit kapı montajlarına başlayan ekipler, kafes üstü tel çit imalatları da kısa sürede bitirilecek. Proje kapsamında yapılan çevre düzenleme zemin kaplama imalatları yoğun çalışması sonucu kısa zamanda tamamlanarak Antalya modern bir Sokak Hayvanları Bakım Evine kavuşmuş olacak.

        Umuyorum bu tesis bir an önce tamamlanır ve giderek sorun teşkil etmeye başlayan sokak hayvanlarının kontrolsüz biçimde çoğalma sorunu ortadan kalkar…

Bu yazı toplam 418 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim