Bugün 31 Ocak 2023 Salı
 • Antalya10 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1151.681
  %-0.83
 • Dolar
  18.8056
  %0.09
 • Euro
  20.3596
  %-0.10

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Sorunlar ve çözüm önerileri…

19 Ocak 2022 Çarşamba 00:25

 

            Çalıştaylar, paneller, söyleşiler, sempozyumlar iletişimde ve ilgili paydaşların buluşma noktasında önemli organizasyonlar.

            Antalya; başta kongre turizmi olmak üzere panellere, çalıştaylara ve sempozyumlara da son derece uygun bir şehir.

            Bu noktadan hareketle sektörel sorunların çözümü ile ilgili olarak ortak paydaşların bir araya gelmeleri de önemli bir ayrıntı.

            Bugün bu konu ile ilgili bir çalıştaydan söz etmek istiyorum.

    Muratpaşa Belediyesi’nin sivil toplum merkezi ASSİM bünyesinde yer alan Turizm Platformu’nun sektörün sorunlarını belirlemek ve çözüm önerileri geliştirmek amacıyla gerçekleştirdiği çalıştayın son halkası 29 Ocak Cumartesi yapılacak.

   Turizm sektörünün ‘think tank’ kuruluşu olma yolunda adımlar atan ASSİM Turizm Platformu, aynı zamanda Avrupa’nın en büyük sivil toplum kuruluşları yerleşkesi olan ASSİM çatısı altında yer alan 15 dernek ve sektör temsilcilerinin katılımıyla kuruldu.

   Sektörün sorunlarını ve bu sorunlara belirlemek ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerili geliştirmek amacıyla geçen yıl eylül ayında çalıştay programı açıklayan platform, ilk çalışmasını 25 Eylül’de gerçekleştirdi. Sektör profesyonelleriyle birlikte sendikalar, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve yerel yöneticilerin katıldığı çalıştayda istihdamdan lojistiğe, seyahat acentelerinin yaşadığı sıkıntılardan kültür varlıklarının korunmasına ve kurvaziyer turizmine kadar birçok başlıkta sorunlar tespit edildi.

İlk çalıştayın sonuç raporu aralık ayında Belediye Başkanı Ümit Uysal ve ilgilerle paylaşıldı. ASSİM Turizm Platformu, 29 Ocak Cumartesi günü ise çözüm önerilerini konuşmak için toplanacak. Toplantı ASSİM’de gerçekleştirilecek. Çözüm önerilerinin yuvarlak masa toplantılarında ele alınacağı çalıştayın ardından hazırlanacak rapor kamuoyuyla paylaşılacak.

            Evet… Yukarıda da vurguladığım üzere böylesi buluşmalar; mevcut sorunların masaya yatırılarak çözüm aranması noktasında önemli.

            Somut verilerle sonuç alınması dileğimle…

Bu yazı toplam 409 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim