Bugün 31 Ocak 2023 Salı
 • Antalya11 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1150.697
  %-0.92
 • Dolar
  18.8047
  %0.07
 • Euro
  20.3629
  %-0.09

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Şükrü Sözen'in sitemi...

15 Mart 2022 Salı 00:05

 

            Manavgat; Antalya’nın hızla gelişen, değişen ve nüfusu artan bir turizm merkezi… Turizmin yanı sıra tarımın da, hayvancılığın da merkezi diyebilirim…

            2009, 2014 ve 2019 yıllarında yapılan yerel seçimlerde belediye başkanı seçilen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in gündeme dair değerlendirmelerini takip etmek amacıyla geçtiğimiz hafta sonu bir grup gazeteci meslektaşımla Manavgat’taydık.

            Periyodik olarak yapılan halk buluşmaları kapsamında vatandaşla buluşan ve gündemdeki gelişmelere yönelik vatandaşların görüş ve önerilerini alan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘’Manavgat Hepimizin’’ başlıklı toplantı düzenledi.

                        Doğalgazla ilgili yaşanan sıkıntıdan tutun da, ilçede halen bir üniversite olmaması, tam kapasiteli bir devlet hastanesi olmaması, ve Mayıs ayı itibariyle ilçenin sembolü olan Manavgat Şelalesi’nin ellerinden alınarak ilgili bakanlığa devri ile ilgili yaşanan gelişmeler Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in ana başlıklar altında dile getirdiği sorunlar oldu.

            Doğalgazda yüklenici firmanın yapacağı tahribatın da yapılan yeni düzenlemeyle Manavgat Belediyesi’ne yüklenilmesi ve bu rakamın 400 milyon liralık bir ek masrafı getirecek olması en çok tartışılan ve toplantıda öne çıkan konu oldu.

            İlçe halkının bilgilendirerek, bir yol haritası belirleme noktasında start veren Şükrü Sözen; ilçenin yıllardır süregelen sorunları ve karşılaştıkları sıkıntıları anlatırken kürsüye hakim tavrı ve hitabeti yine başarılıydı.

            3 dönemdir Manavgat gibi bir ilçede belediye başkanlığı yapan ve farkındalık oluşturma noktasında başarılı icraatları olan Sözen’in vatandaşla olan diyaloğu olumlu kareler içeriyor.

            Geçtiğimiz yıl meydana gelen ve hepimizin yüreğini yakan orman yangınlarında ilçe yaralarını sararken, bir taraftan da yeniden ağaçlandırma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

            Ülke ekonomisine yılda 3 milyar dolar turizm geliri sağlayan bu ilçemizde vatandaşın beklentileri de giderek artıyor.

            Bu noktada Alanya’dan sonra nüfusu en kalabalık ikinci il olan Manavgat’ın gerçekten çözüm bekleyen konuları var.

            Sözen’in de halk buluşmasında dile getirdiği gibi bu ilçemizde üniversite eksikliği var.

            Tam teşekküllü bir devlet hastanesi eksikliği var.

            Manavgat Belediye başkanı Şükrü Sözen; ‘’Bu yatırımlar komşu ilçemiz Alanya’da var, bizde niye yok? Biz bu hizmetleri hak etmiyor muyuz?’’ diye sitem ediyor.

            Aynı şekilde il olma hayali ve hedeflerinin her geçen gün arttığına vurgu yapıyor.

            Yazımın başında da vurguladığım gibi, Manavgat turizm, tarım ve hayvancılığı neredeyse aynı istikrarla yürüten ilçelerimizden biri.

            Ve Dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi’nin Mayıs ayı itibariyle işletmesinin belediyeden alınarak ilgili bakanlığa geçecek olması önümüzdeki günlere damgasını vuracak gibi görünüyor.

            Mayıs ayında tahsisi sona erecek olan Manavgat Şelalesi’nin işletmesinin ihale ile özel bir firmaya verilmesinin gündemde olduğunu söyleyen Manavgat Belediye başkanı Şükrü Sözen’in bu ifadesi salonda şok etkisi yarattı.

            Doğalgaz konusu, Manavgat Şelalesi ile ilgili gelinen süreç, devlet hastanesi ve üniversite beklentisi, ilçede ekosistemin plansız tarım faaliyetleri ile giderek bozulması toplantıya damga vuran ana başlıklardı.

            Şurası bir gerçek ki, Şükrü Sözen’in vatandaşla olan diyaloğu oldukça  başarılı ve dikkat çekici.

            Hitabeti, konulara hakimliği ve yapıcı üslubunu hizmetle bütünleştirmesi de önemli bir ayrıntı.

            Görünen o ki; önümüzdeki günlerde Manavgat’ı  ve ilçe halkını yine yoğun bir gündem bekliyor…

Bu yazı toplam 390 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim