Bugün 31 Ocak 2023 Salı
 • Antalya11 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1151.769
  %-0.83
 • Dolar
  18.8063
  %0.09
 • Euro
  20.3675
  %-0.07

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Trafik eğitimi ve kazalar…

28 Şubat 2019 Perşembe 17:25

Trafikte zaman zaman üzücü kazalara tanıklık ediyoruz. Bu kazaların en aza indirgenmesi elbette ki hepimizin ortak dileği…

            Görevini  yaparken zamana karşı yarışan ve bazı noktalarda hız yapan görevli araç sürücülerinin karıştığı kazalar da ayrı değerlendirilmesi gereken bir konu.

            İtfaiye, ambulans gibi araçların trafikte araç sürücülerinden yol isteme noktasında yaşanan karmaşa da zaman zaman farklı trafik kazalarına neden olabiliyor.

            Geçtiğimiz günlerde Batı Çevre Yolu Hurma istikametinde bir ambulansın karıştığı kazada; yolu karşıdan karşıya  geçmeye çalışan bir öğretmen, ambulansın çarpması sonucu hayatını kaybederken bu olay herkesi derinden üzdü.

            Aynı şekilde çocuklarımızı emanet ettiğimiz okul servis şoförlerinin de karıştığı kazalar öğrenci velileri olarak hepimizi endişelendirirken, bu gibi olayların aza indirilmesi ve önlenmesi noktasında çok daha etkili çalışmalar yapılması kaçınılmaz.

            Hasta bir yakınımızı hastaneye yetiştirirken zamanla yarışan, tıkanan trafikte yolu siren sesleriyle açmaya çalışan ambulans şoförleri aynı zamanda büyük bir sorumluluk taşırken, trafikte bazen istenmeyen olaylar da yaşanabiliyor.

            Antalya trafiği malum…

            Günün büyük bölümünde tıkanan trafikte görevlerini yapmak durumunda kalan araç şoförlerinden tutun da her bireye kadar trafik eğitimi yaşam boyu devam etmeli.

            Trafikteki kurallar günümüzde bir yaşam biçimi…

            Servis otobüslerinden tutun da, toplu taşım araçlarına kadar, evinden işine, işinden evine giden araç sürücüsünden şehirler arası yollarda araç kullanan şoförlere kadar hepimizin trafik eğitiminin bir yaşam biçimi olduğunu bilmesi gerek.

            Hangi görevi üstlenirsek üstlenelim trafikte kurallara uymak, dikkat ve yaya önceliğini öne çıkaran anlayışı etkin kılmalıyız…

            Kazasız günler dileğimle…

Bu yazı toplam 800 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim