Bugün 30 Ocak 2023 Pazartesi
 • Antalya11 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1162.604
  %-0.18
 • Dolar
  18.7911
  %0.02
 • Euro
  20.4159
  %-0.04

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Trafik ve alternatif ulaşım noktaları

02 Aralık 2019 Pazartesi 00:02

 

         Ulaşımda alternatif güzergahlar son derece önemli. Trafiğin rahatlaması noktasında geçiş noktaları diyebileceğimiz güzergahlar trafik akışının olmazsa olmazları!

         Bu geçiş noktalarından birisi de Antalya – Korkuteli karayolundaki Naldöken yolu…

   Antalya – Korkuteli karayolunda 19 mahallenin ortak ulaşımını sağlayan ve deforme olduğu için zaman zaman bakıma alınan Naldöken yolunda çalışmalar tüm hızıyla sürerken, ölümlü kazaların yaşandığı bu yolda uzun yıllar dayanabilecek asfaltlama yapılması isteniyor.

Fiziki koşullar nedeniyle özellikle Kış aylarında yağan yağmur sonrasında bozulan ve araç sürücülerinin göçük haline gelen yollarda büyük tehlike yaşadığı, zaman zaman ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının meydana geldiği Naldöken yolunda yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları devam ederken, araç sürücülerinin  adeta derin bir nefes aldığını söyleyebilirim.

         Zaman zaman Korkuteli’ye giderken ben de bu yolu kullanıyorum ve mutlak surette genişletme ve fiziki koşullarının iyileştirilmesi ve en önemlisi uzun yıllar dayanacak bir asfaltlama yapılması kaçınılmaz…

Bu anlamda  Büyükşehir Belediyesi 19 mahallenin ortak ulaşımını sağlayan Korkuteli'ne bağlı Naldöken grup yolunda genişletme ve bakım onarım çalışması başlatırken, vatandaşlar bu çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istiyor.

   Bu noktadan hareketle Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri merkez ve kırsal bölgelerde yeni yollar ve asfalt çalışmalarının yanı sıra deforme olan grup yollarının bakım ve onarım çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.  Korkuteli ilçesi Kargın mahallesi mevkiinde bulunan Naldöken yolunda keskin virajların görüş açısını kısıtlaması ve tehlike arz etmesinden dolayı genişletme ve iyileştirme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

 Şunu belirtmek gerek ki; Naldöken  grup yolu Kargın, Esenyurt, Bayat, Küçükköy, Büyükköy, Yalınlıgediği, Bozava, Yeşilyayla, Yelten, Garipçe, Çomaklı, Kemerağzı, Karataş, Köseler, Çaykenarı, Karakuyu, Yakaköy, Leylek ve Çukurca mahallelerini Antalya-Korkuteli karayoluna bağlıyor. Yürütülen bakım onarım ve iyileştirme çalışmaları bu bakımdan son derece önemli.

         Naldöken grup yolu özellikle Korkuteli’ye bağlı 19 köyün ulaşımı noktasında hayati öneme sahip. Mevcut yolun dar ve fiziki yetersizlikleri nedeniyle bu yolda geçmişte birçok ölümlü ve yaralanmalı kazalar yaşandı. Maalesef yaşanmaya da devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin bir süre önce başlattığı yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları tamamlandığında ciddi bir tehlike son bulmuş olacak. 

Bu çalışmalar sayesinde Antalya – Korkuteli karayolundaki araç izdihamı azalacak ve trafik kazalarının da azalmasına neden olacak…

 

Bu yazı toplam 486 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim