Bugün 27 Ocak 2023 Cuma
 • Antalya18 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1163.146
  %-0.25
 • Dolar
  18.8072
  %0.01
 • Euro
  20.4204
  %-0.33

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Ulaşım sancısı…

02 Aralık 2022 Cuma 00:05

 

            Geçtiğimiz gün gazetemizde yayınlanan ‘’ULAŞIM ÇİLESİ BİTMİYOR’’ başlıklı haberimize okurlarımız büyük ilgi gösterdi.

            Bu sorunun her geçen gün arttığı artık bilinen bir gerçek…

 Büyük hedefler peşinde koşan Antalya’nın en önemli sorunlarının başında gelen ulaşım ve trafikteki sancı her geçen gün artıyor. Böyle olunca da  duraklardaki yığılma da bir türlü önlenemiyor.

            Antalya’nın kanayan yaralarının başında gelen ulaşım çilesi her geçen gün artarken, farklı  ülkelerden gelerek yerleşen yabancıların  da artmasıyla sorun içinden çıkılmaz boyuta geldi.

            Öyle ki; Güllük, Yüzüncü Yıl, Mevlana kavşağı, Burhanettin Onat Caddesi, Portakal Çiçeği Bulvarı, Yeşilırmak, Havaalanı yolu gibi noktalarda trafiğin tıkanması vatandaşları endişelendirirken, araç sürücülerine de zor anlar yaşatıyor.

            Öyle bir noktaya geldik ki; Antalya’daki trafik yoğunluğu hafta içindeki günlerden sonra, hafta sonunda da yoğunluğunu arttırmaya başlarken, ulaşımdaki sıkıntı da had safhaya yükseldi.

            Özellikle sabah ve akşam saatlerinde “tıkanan” trafik öğle saatlerinde de olumsuz etkisini göstermeye devam ederken, duraklardaki yığılma ve toplu taşım araçlarında balık istifi gibi yolcu taşımacılığı dikkat çekiyor.

                        Aynı şekilde  Kasım ayında olduğumuz  bugünlerde Antalya’da özellkle Hürriyet Caddesi, Uncalı, Yüzüncü Yıl, Güllük, Mevlana kavşağı, Burhanettin Onat Caddesi, Portakal Çiçeği Bulvarı, Yeşilırmak caddesi gibi noktalarda trafiğin tıkanması vatandaşları endişelendirirken, araç sürücülerine de zor anlar yaşatıyor.

            Ulaşımdaki sıkıntının giderek arttığını söyleyen Antalyalılar ise, bu soruna çözümün bir an önce bulunmasını istiyor.

                        Otobüs duraklarında yığılmanın arttığını, balık istifi gibi yolcu taşındığını da söyleyen vatandaşlar bu durumdan oldukça şikayetçi.

            Benim burada vurgulamak istediğim bir başka olumsuzluk ise, zaten sıkıntılı olan otobüs duraklarının hemen yanına, sağına ya da soluna bazı sorumsuz araç sürücülerinin park etmesi!

            Zaten sıkıntılı olan ulaşım ve trafik böyle olunca daha da işin içinden çıkılmaz boyuta geliyor.

            Bu konuda ciddi anlamda denetimler şart…

            Bu zor ekonomik şartlarda toplu taşımayı tercih eden kişilerin sayısının da artmasıyla duraklarda ciddi bir yığılma oluyor. Otobüsler dolu geliyor, dolu gidiyor. Yeterli hat ve güzergah yok. Bazı güzergahlara seferler son derece yetersizken, bazı güzergahlara sürekli sefer düzenleniyor. Bunu anlamak mümkün değil. Bu şehirde ulaşım ve trafik sorununun çözümü için kararlı ve radikal adımlar atılmalı…

                       

 

Bu yazı toplam 284 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim