Bugün 07 Aralık 2023 Perşembe
 • Antalya11 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1882.585
  %-0.00
 • Dolar
  28.8984
  %-0.04
 • Euro
  31.1307
  %0.12
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akdeniz Üniversitesi’nde Yökak Dış Değerlendirme Süreci Başladı
22 Eylül 2023 Cuma 10:08

Akdeniz Üniversitesi’nde Yökak Dış Değerlendirme Süreci Başladı

YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Belgesi almaya hak kazanan ilk 6 devlet üniversitesinden biri olan Akdeniz Üniversitesi'nde yeni dönem için Yükseköğretim Kalite...

YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Belgesi almaya hak kazanan ilk 6 devlet üniversitesinden biri olan Akdeniz Üniversitesi'nde yeni dönem için Yükseköğretim Kalite Kurulu Dış Değerlendirme süreci başladı.

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yükseköğretim kurumlarının eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve yönetim sistemi süreçlerinin değerlendirilmesini hedefleyen "Kurumsal Dış Değerlendirme Programı" çerçevesinde YÖKAK Dış Değerlendirme Ekibi Akdeniz Üniversitesi'ni ziyaret etti. Prof. Dr. Mustafa Solak (Takım Başkanı), Prof. Dr. Neslihan Boyan, Prof. Dr. Ali Sınağ, Prof. Dr. Cengiz Hakan Aydın, Serhat Dikmen, Aslı Özmutlu'nun bulunduğu Yükseköğretim Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Ekibi ilk olarak Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'ı makamında ziyaret etti.

Üniversitenin gelişim süreci ele alındı

Program çerçevesinde gerçekleştirilen ilk toplantıda Değerlendirme Takımı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Turhan, Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker ve Kurum Kalite Komisyonu üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda, kurum hakkında genel bilgiler verilerek, kurum tarafından oluşturulan kalite güvence sistemi, kurumun stratejik hedefleri ve bu hedeflerin bölgesel/ulusal kalkınma hedefleri içerindeki yeri, eğitim-öğretim, araştırma, toplumsal katkı ve idari süreçlerde kurumun idari yaklaşımı, sürekli iyileşme yaklaşımı ve bu çerçevede elde edilen sonuçlar paylaşıldı. Daha sonra Üniversite Senato ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüşülerek Kurumsal İç Değerlendirme Raporu'nun ardından kurumda yaşanan gelişmeler aktarıldı.

Saha ziyaretleri gerçekleştirildi

18-20 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılan toplantılar ve saha ziyaretlerinde üniversitenin akademik ve idari birimleri ziyaret edildi, birimlerin yönetici ve personelleriyle görüşüldü. Toplantılarda birimlerin hedefleri, bu hedeflerin kurumun stratejik hedefleri içerisindeki yeri, paydaşların süreçlere katılımı, fakültedeki kalite süreçleri, mevcut programların öğrenme çıktıları, AR-Ge çerçevesinde faaliyetler ve sürekli iyileşme yaklaşımı hakkında bilgi verildi. YÖKAK Dış Değerlendirme Ekibinin ziyareti, Rektör Özkan başkanlığında üniversitenin güçlü ve geliştirmeye açık yönleri konusunda yapılan değerlendirme toplantısı ile tamamlandı.

Bu haber toplam 794 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim