Bugün 31 Ocak 2023 Salı
 • Antalya11 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1151.231
  %-0.87
 • Dolar
  18.8063
  %0.08
 • Euro
  20.3543
  %-0.13

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Aksu’da örnek bir etkinlik...

26 Kasım 2019 Salı 00:02

 

 

            Bugün sizlere Aksu’daki bir okulumuzda geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen küçük gibi görünen ama oldukça anlamlı bir etkinlikten söz etmek istiyorum.

            Gazetemizde de bu konuyu haber olarak değerlendirdik.

            Şurası bir gerçek ki; tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkma adına düzenlenen etkinlikler vatandaşların her zaman dikkatini çeker.

            Şöyle ki; Aksu ilçesi Çalkaya 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu 3-C sınıfı; öğretmen ve öğrencileri ile anlamlı bir etkinliğe imza attılar.         

            60’lı ve 70’li yıllardaki Isınmalı radyolardan kağıt banknotlara, heybelerden fotoğraf makinasına, daktilodan el emeği kullanım araçlarına kadar bir çok ürünün sergilendiği mini müzede adeta geçmişe yolculuk yaptırdılar.

            Ayın Değeri Saygı konusunu Müze Etkinliği yaparak işleyen öğrenciler, bu sayede geçmişe saygı duymamızın kültürümüze sahip çıkmakla mümkün olabileceğini gözler önüne seren birbirinden değerli ürünler ve çalışmalarla gözler önüne serdiler.

            Türkçe kitabında okudukları bir parçadan esinlendiklerini ve farkındalık oluşturmaya yönelik bir çalışma ortaya koymak istediklerini dile getiren Aksu ilçesi Çalkaya 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu 3-C sınıfı öğrencileri en çok da büyüklerinin verecekleri eşyaları merak ettiklerini belirttiler.

            Saygı konusunu Müze Etkinliği yaparak işleyen öğrencilerin bu etkinliğine Aksu’lu vatandaşlar ise gerçekten büyük ilgi gösterdiler.

            Bu örnek diyebileceğimiz okul sınıfında gerçekleştirilen mini müze gösterdi ki çocuklarımızın yaratıcılığının önünü açmalıyız.

Onları yüreklendirmeli ve teşvik etmeliyiz.

Hele hele kültürel ve sosyal değerlerimizi gelecek kuşaklara anlatma noktasında duyarlı olmalıyız.

Tarihi ve kültürel değerlere hepimiz sahip çıkmalıyız. Bunu sözde değil, somut çalışmalarla ortaya koymalıyız. Aksu ilçesi Çalkaya 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu 3-C sınıfı; öğretmen ve öğrencilerimiz bu noktada çok anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiler. Bu emekleri ve düşünceleri için başta öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu tarz etkinlikler gerçekten farkındalık yaratıyor ve çocuklarımızın yaratıcılığını ön plana çıkarıyor. Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ederiz ve yeni çalışmaların da bu etkinlik kapsamında örnek olmasını diliyorum.

 

 

 

 

Bu yazı toplam 640 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim