Bugün 29 Ocak 2023 Pazar
 • Antalya14 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1164.692
  %0.00
 • Dolar
  18.799
  %0.00
 • Euro
  20.4291
  %0.00

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

BİK ve Rıdvan Duran

02 Kasım 2020 Pazartesi 00:05

 

         Ulusal ve yerel gazeteler için Basın İlan Kurumu’nun önemli bir yeri var.

         Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nün son dönemde yaptığı yeniliklere ek olarak 81 ilin tamamında şube açılmasıyla birlikte görev ve sorumluluğu artarken, yerel basının da bu anlamdaki bir bakıma etkinliği daha da artmış olacak.

         Geçtiğimiz hafta Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Sayın Rıdvan Duran Antalya’daki yerel gazetelerin temsilcileriyle bir araya geldi.

                  Antalya’daki yerel gazetelerin sorunlarını tek tek not alarak, görüş ve önerilerini dinleyen Duran; dijitalleşme, reklam ve ilan gelirlerinin arttırılmasından, mesleki ve finansal sorunların çözümü ile ilgili bilgi alış verişinin olduğu toplantı oldukça olumlu geçti.

Aylardır tüm Dünya, Korona virüsü konuşuyor, uyarılar veriliyor ve tedbirler alınıyor. Tüm Dünya’da olduğu gibi  ülkemizde de korona virüsle mücadele tüm hızıyla devam ediyor.

        Ülkemizde de tüm sektörler Korona virüs salgınından ciddi anlamda etkileniyor. Doğal olarak ekonomik, sosyal, kültürel, sportif olmak üzere her alanda faaliyetler de etkilendi.

                Şurası bir gerçek ki; yerel basın olarak bizler de bu global salgından olumsuz etkileniyoruz. Zaten zor şartlarda ayakta durmaya çalışan yerel basın; bir de korona virüsün yarattığı ekonomik tahribat karşısında gerçekten zor günler yaşıyor. Bu bağlamda Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü salgının başladığı süreci de yakından takip ederek yerel basının bu zor süreçte gerek çalışma koşulları, gerekse resmi ilanların sekteye uğramasını en aza indirgemek için bir dizi önlem aldı.

         Özellikle pandemi sürecinin ivme kazandığı Mart ayından itibaren alınan önlemler ve ek tedbirlerle yerel gazetelerin mağduriyetlerinin kısmen azaltılmasında duyarlılık gösteren BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran; göreve geldikten sonraki icraatları ve sorunlara yaklaşımı ile gerçekten başarılı bir çizgi yakalamış durumda.

       Diğer noktada basım, dağıtım ve abonelikler konusunda yaşanacak olumsuzluklara da çözümler getiren Basın İlan Kurumu; bu süreci en az hasarla atlatılması noktasında basın emekçilerine nefes aldırdı.

        Basın İlan Kurumu Genel Müdürü (BİK) Sayın Rıdvan Duran’ı bu anlamda kutluyorum.

   Göreve başladığı günden itibaren yerel basınla koordineli çalışmalara imza atan, çözüme odaklı, güven ve hızlılığı  önemseyen yaklaşımlarıyla başarılı işler yapan BİK  Genel  Müdürü Sayın Rıdvan Duran’ın yerel basının içinden gelmesi bizler için bir şans diye düşünüyorum. Bürokrasiyi aza indirgeyen ve koordineli bir çalışma biçimini esas alan, teşvik edici yaklaşımlarıyla ve ‘’uzlaşıcı’’ söylemleriyle dikkat çeken Duran’la mevcut sorunların çözüleceğini ümit ediyorum. Bu anlamda BİK Antalya Şube Müdürü Sayın Nedim Engin’in ekibine de özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Diğer taraftan Korona virüs global boyutta ve bu salgın ‘’hepimizi’’ tehdit ediyor. Çünkü; sağlık asla ihmale gelmeyecek bir olgu. Hele hele küresel bir salgının  yarattığı tahribat bu anlamda kesinlikle çok büyük önem taşıyor!

        Bu noktada tek yürek olarak devletimizin korona virüs ile mücadele kapsamında almış olduğu tedbirleri sekteye uğratmamak ve destek olmak gerekiyor.

        Bu zorlu sürecin tüm Dünyada ve ülkemizde bir an önce sonlanması en büyük dileğim.

        Hepinize sağlık ve umut dolu günler diliyorum.

Bu yazı toplam 533 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim