Bugün 04 Şubat 2023 Cumartesi
 • Antalya6 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1128.278
  %-0.02
 • Dolar
  18.8012
  %0.06
 • Euro
  20.2949
  %-0.01

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Bilboard şehri…

20 Aralık 2017 Çarşamba 00:48

 

            Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni; yerel medyayı bültenlerle kullanıp, reklamları billboardlara veren işadamı ve turizm temsilcilerine sitem etti.

            AGC’nin geleneksel olarak düzenlediği Basın Ödülleri ve Hasan Özkay Yarışması ödül töreninde Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni yerel basının önemli bir sorununa parmak bastı.

            Antalya’nın adeta her köşesinin billboard ve megalightlerle görüntü kirliliğine dönüştüğü bilinen bir gerçek.

            Bunun yanında herhangi bir toplantı etkinliği için yerel medyayı arayan ve haber desteği isteyen, hatta muhabir gönderilmediği için sitemde bulunan birçok kurum ve kuruluşun, iş reklam ve aboneye geldiğinde ‘Sınırlı bir bütçeye sahibiz…’ diyerek sırt çevirdiği yerel medyanın ayakta kalabilmesi ne derece mümkün?

            Aynı şekilde haber desteği için yerel medyayı arayan kuruluşların reklam ve duyuru etkinliklerini şehrin gelişi güzel noktalarına asılan billboardlarla ve megalightlerle çözmeleri ne yaman çelişki!

            Yerel basın için bir aboneliği çok gören anlayışın, ‘Nasıl olsa şehrin en işlek bir noktasına billboard ve megalightlerle tanıtımımızı yaparız…’ düşüncesi o denli yaygınlaştı ki, Antalya billboard şehri haline dönüşüverdi…

            Denetim de olmayınca görüntü kirliliğiyle özdeş bir şehir oldu Antalya…

            Yerel basına desteği sözle geçiştiren, ancak iş haber desteğine geldiğinde ‘anımsayan’ başta turizm işletmeleri olmak üzere firmalar; bir taraftan da görüntü kirliliğinin Antalya’ya yakışmadığından dert yanarak kendi içinde ikilem yaşamaya devam ediyorlar.

            AGC Başkanı Mevlüt Yeni; yerel basının önemli bir sorununa değindi ve öteden beri devam eden bu sıkıntının çok zor şartlarda görev yapan yerel basını büyük sıkıntıya düşürdüğünü belirtti.

            Bu tespite kesinlikle katılıyorum.

            Bültenlerin gazetelere, reklamların billboardlara verildiği bir ortamda yerel basının ayakta kalabilmesi gerçekten çok zor…

            Reklamı bilbordlara veren, ancak haberlerinin çıkması için gazeteleri, TV’leri arayan firmaların haberleri çıkmadığında sitemlerini gerçekten anlayamıyorum.

            Kendi içinde büyük bir çelişki yaşıyorlar çünkü!

            Bizler; Antalya Son Haber Gazetesi olarak 32 yıldır bu şehrin sorunlarının çözümü için büyük bir özveriyle çalışıyoruz.

            Halkın gözü, kulağı olmaya devam ediyoruz.

            Bunu yaparken de böylesi çifte standart uygulayan firmaların, kurum ve kuruluşların gerçeklerle bir an önce yüzleşmesini umut ediyoruz…

Bu yazı toplam 2211 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim