Bugün 30 Ocak 2023 Pazartesi
 • Antalya7 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1161.972
  %-0.23
 • Dolar
  18.7907
  %-0.06
 • Euro
  20.3972
  %-0.11

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Kronikleşen sorun…

25 Ağustos 2017 Cuma 00:50

Turizmin amiral gemisi olarak adlandırılan Antalya’da sokakta çalışan küçük yaştaki çocukların sayısı hızla artmaya başlarken, bu kronikleşen sorun ile ilgili  sosyal projelerin bir an önce başlatılması gerek.

            Sokakta çalışan çocukların sayısının hızla artması, turizmin gözbebeği Antalya’da sosyal projelerin bir an önce start almasını artık  gerekli kılıyor…

            Bu anlamda  sokakça çalışan çocukların sayısında gözle görülür biçimde bir artış meydana gelirken, Suriye’li sığınmacıların da dilenmeye başlamasıyla ilginç görüntüler oluşuyor.

                            Şehrin işlek noktalarında küçük yaşta çalışmak zorunda kalan çocukların sayısındaki ürkütücü artış dikkat çekerken, bu tip görüntülerin artış nedeni ise merak konusu olmaya başladı.

            Son günlerde Suriye’den gelen sığınmacıların da şehrin işlek caddelerinde dilenmeye başlamasıyla birlikte Antalya çelişkiler şehri olurken, vatandaşlar bu görüntülerin ortadan kalkmasını istiyor.

           

            Antalya’nın imajını zedeleyen görüntülerin turizme büyük zarar verdiğini söyleyen vatandaşlar, özellikle küçük yaşta çalışmak zorunda kalan çocukların durumunun kanayan bir yara haline geldiğini söylerken, özellikle marketlerin önünü mesken tutan dilencilere çözüm bulunmasını istiyor.

            Evet… Son yıllarda maalesef Antalya dilencilerin arttığı, küçük yaşta çalışmak zorunda kalan çocukların sayısının arttığı, görüntü kirliliğinin doruk noktaya ulaştığı bir şehir haline geldi. Bu durum turizme ve Antalya’nın imajına zarar veriyor. Sosyal sorumluluk projeleri üretilerek bu olumsuz tablo önlenmeli.

            Antalya Valiliği’nin bu konuda geçmişte özellikle sokakta çalışmak zorunda kalan çocuklarla ilgili çalışmalar yaptığını biliyorum. Bu proje genişletilmeli.

            Sokakta her adım başı dilenen ve bu işi meslek haline getirenlerle ilgili ise daha kapsamlı ve caydırıcı projeler geliştirilmeli…

Bu yazı toplam 760 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim