Bugün 20 Nisan 2024 Cumartesi
 • Antalya17 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  2496.161
  %0.03
 • Dolar
  32.4971
  %0.13
 • Euro
  34.5977
  %-0.09
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burdur’da Danimarkalı uzmandan İngilizce öğretmenlerine eğitim
24 Şubat 2024 Cumartesi 18:23

Burdur’da Danimarkalı uzmandan İngilizce öğretmenlerine eğitim

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu çerçevesinde uzman daveti faaliyeti gerçekleştirildi.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu çerçevesinde uzman daveti faaliyeti gerçekleştirildi. Danimarka" dan davet ettiği uzman öğretmen Jesper Pinderup, İngilizce öğretmenleri ile bir araya gelerek, "Danimarka Eğitim Sistemi ve Danimarka'da İngilizce Eğitim Yöntemleri ile İngilizce Öğretiminde Kapsayıcılık" konularında sunum gerçekleştirdi.

19 - 23 Şubat tarihleri arasında Burdur Merkez, Gölhisar ve Bucak İlçelerinden toplam 156 öğretmenin katıldığı eğitim ile öğretmenler okullarda İngilizce öğretimine dair farklı bakış açıları geliştirerek uygulama imkanı elde ettiler. Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından organize edilen uzman daveti programından memnuniyetlerini ifade eden öğretmenler, bu çalışma ile hem Danimarka'daki İngilizce öğretim yöntemleri hakkında bilgi sahibi olduklarını hem de İngilizce iletişim kurma becerilerine yönelik farklı bakış açıları elde ettiklerini ifade ettiler.

Türkiye'yi çok sevdiğini ifade eden Jesper Pinderup, "Danimarka'da ki İngilizce eğitim sistemi ile Türkiye'de uygulanan İngilizce eğitim sistemi farklılıklar barındırmakta. Bu hususların aktarımı ve iki ülke arasındaki öğretim yöntemlerinin karşılaştırılması adına misafir olarak geldiğim Burdur'da İngilizce öğretmenleri ile bir arada bulunmaktan son derece mutluyum. Bizlere bu fırsatı sunan Burdur İl Milli Eğitim Müdürü ve ekibi başta olmak üzere eğitime katılan tüm öğretmenlere teşekkürlerimi sunuyorum " dedi.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci ise Jesper Pinderup" a günün anısına hediye takdiminde bulunarak programa katılan öğretmenlere katılım belgesi verdi. Müdür Özdemirci "Bu tarz organizasyonların öğretmenlerimizin farklı bakış açıları kazanmaları açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı misafirimiz Jesper Pinderup'a bizlerle bir arada olmasından dolayı teşekkür ediyor, bu faaliyetin, öğretmenlerimize katkılar sunmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Selahattin Kırdar da, "Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ülkeler arası uzman davetleri ile birlikte okul hareketlilikleri de gerçekleştireceğiz. Başka ülkelerden öğrencileri Burdur ilimizde misafir ederek okullarımızdaki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarına imkan sunacağız. Bu süreçte bizlerden desteğini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Muhammed Özdemirci ve süreci başından sonuna kadar takip eden ve yürüten okul eğitimi akreditasyonu koordinatörümüz Mahizer Kars ve Osman Aköz hocalarıma teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Antalya Son Haber

Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim