Bugün 01 Şubat 2023 Çarşamba
 • Antalya10 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1166.785
  %0.05
 • Dolar
  18.8075
  %0.01
 • Euro
  20.5374
  %0.40
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
'Enerjimiz Dostlarımız İçin' Projesi
05 Ağustos 2019 Pazartesi 13:23

'Enerjimiz Dostlarımız İçin' Projesi

CK Enerji Akdeniz Elektrik, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ile yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi "Enerjimiz Dostlarımız" kapsamında çeşitli nedenlerle...

CK Enerji Akdeniz Elektrik, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ile yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi "Enerjimiz Dostlarımız" kapsamında çeşitli nedenlerle yaralanan 70 hayvan tedavi ettirildi, 40 evcil hayvan ise sahiplendirildi.

CK Enerji Akdeniz Elektrik, hizmet verdiği Antalya, Burdur ve Isparta'da tedaviye muhtaç sokak hayvanlarının sağlığına kavuşması için kaynak oluşturdu. Sokak hayvanlarının yaşam hakkına destek olmayı ve bu anlamda toplumsal farkındalık oluşturmayı hedefleyen CK Enerji Akdeniz Elektrik, 2017 yılında HAYTAP ile başlattığı işbirliği kapsamında şu ana kadar 70 sokak hayvanı yaşama döndürülmesine destek verdi. "Enerjimiz Dostlarımız İçin" adıyla yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, HAYTAP'a gelen ihbarlardan hareket edilerek Antalya, Burdur ve Isparta'da bulunan sahipsiz, bakıma muhtaç, hasta ve kötü muamele gören çok sayıda sokak hayvanının bakım ve tedavi masrafları şirket tarafından karşılandı.

40 HAYVAN SAHİPLENDİRİLDİ

CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, bugüne kadar 30'un üzerinde sokak hayvanı tedavi ettirilip doğal yaşama geri kazandırılırken 40'ın üzerinde sokak hayvanının da sahiplendirildiğini söyledi. Yardıma ihtiyaç duyan sokak hayvanlarının tüm bakım ve tedavilerinin HAYTAP'ın işbirliği ve gözetimindeki uzman veterinerlerce yaptırıldığını kaydeden Değerli, "Tedavilerin tamamlanmasının ardından da sokak hayvanlarının doğal yaşama kazandırılması veya bakım yetisi olan duyarlı bireylerce sahiplenilmesi konusunda da HAYTAP ile iletişim halinde hareket ediyoruz" dedi.

ÇALIŞANLAR GÖNÜLLÜ KULÜBÜ KURDU

CK Enerji Akdeniz Elektrik çalışanlarının da projeye büyük destek verdiğini anlatan Değerli, sözlerine şöyle devam eti:

"Şirketimiz çalışanları kendi aralarında bir de "gönüllülük kulübü" kurdu. Sokak hayvanları için düzenli olarak sokaklara mama ve su bırakıyorlar. Şirket kampüsüne gelen yavru ve yaralı hayvanları da sahiplendiriyorlar. Özellikle hizmet verdiğimiz bölgede yaşayan sokak hayvanlarının haklarını gözetip onlara yardımcı olurken bölgemizdeki çocuklara ve yetişkinlere hayvan sevgisini aşılamayı da hedefliyoruz."

FOTOĞRAFLI

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 681 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim