Bugün 20 Nisan 2024 Cumartesi
 • Antalya17 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  2496.161
  %0.03
 • Dolar
  32.4971
  %0.13
 • Euro
  34.5977
  %-0.09
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milli Eğitim Müdüründen okullara ziyaret
23 Şubat 2024 Cuma 14:26

Milli Eğitim Müdüründen okullara ziyaret

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde görev yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar, eğitim faaliyetlerine yönelik ziyaretlerle ilçedeki okulların sonuçlarını değerlendirmeye devam ediyor.

Milli Eğitim Müdüründen okullara ziyaret

 

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde görev yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar, eğitim faaliyetlerine yönelik ziyaretlerle ilçedeki okulların sonuçlarını değerlendirmeye devam ediyor. Hoplar, ziyaret edilen okullarda detaylı incelemeler yaparak, okulların ihtiyaçlarını belirliyor ve okul idarecileri ile bir araya gelerek çözüm önerileri üzerinde görüş alışverişinde bulunuyor.

milli-egitim.jpg

Görev yaptığı ilçedeki eğitim sisteminin verimini artırmak amacıyla yoğun bir çaba harcayan İlçe Milli Eğitim Müdürü, yaptığı incelemelerde ortaya çıkan eksikliklerin giderilmesi ve çözümü için ilgili tarafları bilgilendiriyor. Okulların fiziki koşulları, öğrenci başarıları, öğretmen ayrıntıları gibi ayrıntılı bir şekilde değerlendiren Hoplar, eğitimin arttırılması adına gerekli adımları atmaya çalışıyor.

milli-egitim1.jpg

Son olarak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Altın Kanatlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İrfan İlk İlkokulu'nu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar, bu okullarda görev yapan idarecilerle bir araya gelerek alışverişinde bulundu. Ayrıca velilere yönelik gerçekleştirilen toplantılarda, okulların mevcut durumu hakkında bilgi aldı ve eksiklikleri tespit etmek için sorular yöneltti.

milli-egitim3.jpg

Ziyaretlerin sadece gözlemle sınırlı kalmadığını gösteren Hoplar, bölgedeki proje ve uygulama çalışmalarına da katılarak öğrenci ve rehber öğretmenlerden bilgi aldı. Eğitimin kapsamını daha da artırmak adına yürütülenler konusunda fikir sahibi oldu.

milli-egitim4.jpg

Yakup Hoplar'ın gerçekleştirdiği bu ziyaretler, ilçedeki eğitim kuralları arasında iş birliğini arttırmayı, eksiklikleri tespit edip çözüme kavuşturmayı ve eğitim yükseltme yükseltmeyi ayrıntılı bir şekilde bir parça olarak görüyor.

*İsa KAVLAK

Bu haber toplam 1380 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim