Bugün 05 Şubat 2023 Pazar
 • Antalya9 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1128.278
  %0.00
 • Dolar
  18.8012
  %0.00
 • Euro
  20.2949
  %0.00

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Ne zaman başlayacak?

26 Ekim 2020 Pazartesi 13:46

İlçelerimizde öyle noktalar var ki; yol düzenleme ve genişletme çalışmalarının yapılması artık kaçınılmaz.

            Korkuteli – Elmalı arasındaki karayolumuzda belirli bir bölüme kadar olan yol genişletme çalışmaları kısmen trafiği ve araç sürücülerini rahatlatsa da, yolun tamamında çalışmalar gerekli.

            Aynı şekilde Söğüt – Kayabaş köyü girişindeki 30 km. boyunca devam eden tek yönlü yolda bir an önce düzenleme ve yol genişletme çalışmaları yapılmalı.

            Mahalle sakinleri ölümlü ve yaralanmalı kazaların eksik olmadığı bu alanlarda çalışma yapılmasını bekliyor.

            Hani bazı geçiş noktaları vardır karayolunda her geçen gün önemi daha da artar…

            Özellikle havaların artık soğumaya başladığı  günümüzde büyük talep gören yayla ilçelerimizden Korkuteli – Bucak bağlantı yolu gibi…

            Korkuteli -  Bucak yolu  Garipçe arasına yapılması gündemde olan ve geçtiğimiz yıllarda başlaması gündeme gelen duble yol çalışmaları Korkuteli ve Bucak için son derece önemli…

    Ancak mevcut yolun artık ihtiyaca cevap vermediğini, çok sık kazalar yaşandığını, ışıklandırma olmaması nedeniyle araç sürücülerinin bu yolu kullanırken büyük zorluklar yaşadıklarını söylemek istiyorum.

            Korkuteli -  Bucak yolu  Garipçe arasına yapılacak olan 40 kilometrelik duble yol çalışmalarının bir an önce başlamasını isteyen ilçe sakinleri, duble yolun tamamlandığında önemli bir sorunu ortadan kaldıracağını ve kazaların azalacağını söylüyorlar.

            Bu yolu zaman zaman kullanan birisi olarak özellikle gece saatlerinde yolun dar olması, trafiğin de oldukça işlek olması nedeniyle tehlikeli olduğunu belirtmek istiyorum.

            Bu anlamda  Antalya’nın hızla gelişen ilçelerinden birisi olan Korkuteli’de Burdur – Bucak karayolunun mevcut durumu ihtiyaca cevap vermezken, 2018 yılında yapımına başlanan ancak sonrasında duran duble yol çalışmalarının ne zaman tekrar başlayacağı  merak ediliyor.

            Korkuteli Bucak karayolunun genişletme çalışmalarının tekrar ne zaman başlayacağını soran vatandaşlar; ölümlü ve yaralanmalı kazaların eksik olmadığı Korkuteli – Bucak bağlantı yolunun genişletme çalışmalarının yeniden başlamasını istiyorlar.

            Bunda da haklılar…

           

             Korkuteli -  Bucak yolu  Garipçe arasına yapılacak 40 kilometrelik duble yol çalışması artık tamamlandığında önemli bir sorun ortadan kalkacak. Çünkü mevcut yol, şu haliyle büyük tehlike yaratıyor.

Özellikle akşam saatlerinde yolun dar olması nedeniyle ve hatalı sollamalar nedeniyle ölümlü ve yaralanmalı kazalar meydana geliyor.

Bu yolda ışıklandırmanın olmaması da büyük handikap. Duble yol tamamlanırsa Korkuteli ile köyler arasındaki ulaşım daha sorunsuz hale gelecek. Şu an yavaşlayan çalışmaların yeniden hızlanarak duble yolun yapım çalışmalarının yeniden başlaması gerek.

           

            

Bu yazı toplam 650 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim