Bugün 05 Haziran 2023 Pazartesi
 • Antalya19 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1319.41
  %0.53
 • Dolar
  21.0202
  %0.65
 • Euro
  22.5402
  %0.28
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Sadıkoğlu, Sorunları İletti
22 Mart 2023 Çarşamba 13:53

Başkan Sadıkoğlu, Sorunları İletti

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, esnaf, tüccar ve sanayicinin deprem sonrası öncelikli ihtiyacı olan finansmana erişim...

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, esnaf, tüccar ve sanayicinin deprem sonrası öncelikli ihtiyacı olan finansmana erişim konusundaki yaşadığı sorunları Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar'a iletti.

Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'nu ziyaret etti.

Ziyarette ana gündem, deprem sonrası büyük bir ekonomik çıkmaza giren esnaf, tüccar ve sanayicinin toparlanmasıydı. Başkan Sadıkoğlu, Çakar'a TSO üyelerinin deprem sonrası öncelikli ihtiyacı olan finansmana erişim konusundaki yaşadığı sorunları aktarıp, talepleri detaylı bir şekilde iletti.

Ziyareti değerlendiren Başkan Sadıkoğlu, "Depremlerin yaşandığı ilk günden bu güne şehrimizdeki tüm esnaf, tüccar ve sanayicimizin her türlü konuda yanında olmaya çalışıyoruz. İlk günler ekmek ve su olan acil ihtiyaç yerini ekonomik desteğe bıraktı. Gerek Odamız üyesi olan, gerekse esnaf odalarının üyesi olan her işletmenin büyük desteğe ihtiyacı var. Odamıza kayıtlı on bin üyemizi tek tek arayarak geçmiş olsun dileklerimizi iletip, taleplerini aldık. Üyelerimizin talepleri arasında en çok öne çıkan faizsiz ve uzun vadeli kredi desteği oldu. Talepleri bir dosya haline getirdik ve tüm platformlarda ilgili ve yetkili herkese sunuyoruz. Üyelerimizin özellikle acil ihtiyacı olan faizsiz kredi talebini ve bankalarla yaşadıkları sorunları Ziraat Bankası Genel Müdürü ve aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olan Alpaslan Çakar Bey'e ilettik. Temennimiz üyelerimizin deprem yaralarını saracağı, il dışına giden iş insanlarının da geri dönmesine vesile olacak kapsayıcı adımların atılmasıdır. Sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz" dedi.

Bu haber toplam 796 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim