Bugün 03 Ekim 2022 Pazartesi
 • Antalya28 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1008.499
  %2.07
 • Dolar
  18.5285
  %0.21
 • Euro
  18.268
  %0.78

Mustafa Yetgin

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa Yetgin

Müzik Akademisi ve Konyaaltı

11 Ağustos 2022 Perşembe 00:02

 İlimizdeki kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler önemli bir yer tutuyor.

Her sene ciddi manada yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan ilimizde bilhassa gençlerimizin müzik kurslarına olan ilgisi gerçekten dikkat çekici.

Genç yeteneklerin keşfedilmesi ve yeni müzisyenlerin hayatımıza kazandırılması ile alakalı bilhassa belediyelerin açmış olduğu kurslar ve müzik akademilerine ilgi artıyor.

Bunlardan bir tanesi de Konyaaltı Müzik Akademisi.

Bu manada Konyaaltı Belediyesi Müzik Akademisi, 2022-2023 döneminde kadrosuna yeni müzisyenler kazandırmak ve eğitim vermek amacı ile seçme sınavları yapacağını duyurdu.

Konyaaltı Belediyesi Müzik Akademisi, her yıl devlet konservatuvarları ve güzel sanatlar lisesi sınavlarına hazırlanan öğrencileri bünyesine alarak eğitim veriyor. Bunun yanında Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası (KBOO) kadrosunda yer alarak etkinliklerde sahneye çıkacak müzisyenler de aranıyor.

Adayların seçme sınavlarına 8-22 Ağustos tarihleri arasında başvuru yapabileceği belirtildi. Yapılacak değerlendirmeler sonucunda adaylar bir yıl boyunca Konyaaltı Belediyesi Müzik Akademisi bünyesinde eğitim alacak. Konyaaltı Belediyesi, Müzik Akademisi’nin seçimlerine başvuru yapmak isteyen adaylarda aranan şartları da açıkladı. Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası (KBOO) sınavlarına katılacak adaylarda aranan ilk şart 10-23 yaş aralığındaki adayların başvuru yapabileceği bildirildi. Bunun yanında KBOO sınavlarına katılacak adayların, sınavda enstrüman ile çalabileceği bir eser ve keman, viyola, viyolonsel, kontrbas, obua, flüt, trompet, si bemol klarnet, trombon, ve fagot gibi enstrümanlarından birini çalıyor olma şartı aranmaktadır. Eğitim alanlarından biri olan Çok Sesli Çocuk Korosu’na başvuru yapmak isteyen adaylardan ilkokul birinci sınıf ile yedinci sınıf arasında olması gerektiği açıklandı.

Devlet konservatuvarları sınavlarına hazırlanmak isteyen adaylarda ise 2. ve 6. sınıf arasında olma şartı aranırken, Güzel Sanatlar Lisesi sınavlarına hazırlanacak öğrencilerin de 8. sınıf olması gerekmektedir. Enstrüman eğitim sınavına ise en az ilkokul birinci sınıfı bitirmiş ve en fazla lise dördüncü sınıf olması gerektiği bildirildi. Adayların istediği tüm eğitim alanlarına başvuru yapabileceği belirtilirken, puanlamanın 100 üzerinden değerlendirileceği duyuruldu.

Müzik ve sanat dolu günler diliyorum.

Bu yazı toplam 283 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim