Bugün 09 Ağustos 2022 Salı
 • Antalya31 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1037.241
  %0.48
 • Dolar
  17.9436
  %0.03
 • Euro
  18.3774
  %0.43

Adem Vural / SON HABER

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adem Vural / SON HABER

Antalya ve yağmur suyu drenaj çalışmaları

05 Ağustos 2022 Cuma 00:01

 Tarım ve turizm ilimiz Antalya önemli sektörler için son derece uygun bir özelliğe sahip.

Yaz – Kış yerli ve yabancı turist akınına uğrayan ilimizin bilhassa son senelerde ciddi manada nüfusunun artması alt yapı meselelerini de gündeme getirmekte.

Bilhassa Kış ve bahar aylarında şiddetli yağışların görüldüğü ilimizde en önemli konulardan birisi de malumunuz üzere yağmur suyu drenaj çalışmaları.

Bu sorunların aşılması için de çalışmalar devam etmekte.

Söz konusu çalışmaların bu aylarda başlaması ve bitirilmesi de önem taşıyor.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı İlçesi Hurma Mahallesi’nin yıllardır kanayan yarası haline gelen yağmur suyu sorununu çözmek için alt yapı çalışması başlattı. İki kilometrelik yağmur suyu drenaj hattı ile şiddetli yağışlar sonrası sorunlar ortadan kalkacak.

Yıllardır çözülemeyen sorunları ve vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alarak altyapı çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, merkez ve ilçelerde içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon gibi altyapı çalışmalarına devam ediyor.

ASAT ekipleri Konyaaltı İlçesi Hurma Mahallesi 37. Cadde’de kış aylarındaki sağanak yağışlarda yaşanılan taşkın ve su baskınlarının önlenmesi amacıyla yağmur suyu hattı imalatına başladı. ASAT ekiplerince bölgeye 2 kilometrelik yağmur suyu drenaj hattı döşenecek. ASAT Kanalizasyon İşletme Şube Müdürü Daryal Şengil, “Sarısu Bölgesinde yağmursuyu ile beraber çok ciddi bir kaynak yeraltı suyu var. Bu bölgede özel bir teknik uyguladık, yağmur suyu ile beraber zemin suyunu da aldık. Böylece vatandaşlar kışın yağmur suyu ve zemin suyu sıkıntısı yaşamayacak. Sarısu bölgesine iki kilometre yağmur suyu hattı döşenecek. Çalışmalar tamamlanınca ekipler tarafından asfalt, parke ve peyzaj çalışmaları da gerçekleştirilecek.

Hurma mahallesi başta olmak üzere diğer mahallelerde de bu tarz sıkıntıların çözülmesi dileğimle.

Esen kalın.

Bu yazı toplam 174 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim