Bugün 29 Ocak 2023 Pazar
 • Antalya16 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1164.692
  %0.00
 • Dolar
  18.799
  %0.00
 • Euro
  20.4291
  %0.00

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Cumhuriyet Sevgi Meydanı etkinlikleri

11 Şubat 2021 Perşembe 00:05

 

            Yaşadığımız pandemi döneminde kuşkusuz ki hem toplum sağlığı, hem de kişisel sağlığımızı koruma anlamında titiz davranıyoruz.

            Pandemi ile mücadelede maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarken, bir taraftan da kültürel ve sosyal etkinlikler, ticari yaşam olumsuz etkileniyor.

            Tüm bunların yanında yine de toplumsal mesafeye uyarak kültürel ve sosyal etkinlikler bu süreçte yaşantımızı renklendiriyor.

            14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşırken Büyükşehir Belediyesi farklı bir etkinliğe imza atmanın hazırlıkları içerisinde.

         Bu anlamda Antalya Büyükşehir Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü’nü daha anlamlı kılmak adına 11-12 Şubat tarihlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda, Cumhuriyet Sevgi Meydanı etkinlikleri gerçekleştirecek. Çeşitli kurum ve kuruluşların katılımıyla gerçekleştirilecek etkinliklerde "Sevgi paylaştıkça güzel” temasından hareketle insan sevgisi, doğa sevgisi, hayvan sevgisi, paylaşma ve yardımlaşma kavramları öne çıkacak. 

 

   Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından, dünyada ve Türkiye'de doğal kaynakların tükenme noktasına yaklaştığı bu dönemde gerçekleştirilecek etkinlik ve faaliyetlerde çevre bilinci oluşturmak ve doğal kaynakların korunmasına dikkat çekmek amacıyla 2021 yılı için "Doğadan Kültüre, Kültürden Doğaya" teması belirlendi. Bu kapsamda Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek Sevgi Meydanı etkinliğinde de çevre bilinci oluşturmak ve doğal kaynakların korunmasına dikkat çekmek hedefleniyor.  

 

   Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenecek Cumhuriyet Sevgi Meydanı etkinliğine; Orman Bölge Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, AFAD, Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın yanı sıra Yeşilay, Kızılay, LÖSEV ve AKUT gibi kamu yararına çalışan STK'lar da katılacak. Antalyaspor’da sevgi etkinliklerinde yer alacak. Etkinliklerde bilgilendirme ve görsel sunumlar yapılacak. 

   11-12 Şubat 2021 tarihlerinde 11.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek Cumhuriyet Sevgi Meydanı etkinlikleri kapsamında, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in yerel sanatçılara destek vermek amacıyla pandemi döneminde başlattığı “Müzik Şehrin Kalbinde” etkinliği çerçevesinde mini konser ve gösteriler de olacak. Etkinlikler kapsamında Kızılay kan bağışı alacak, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü vatandaşlara fidan dağıtarak orman yangınlarına yönelik bilgilendirmeler yapacak. 

  

  Pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenecek etkinlik alanına girişlerde termal kameralı ateş ölçümü yapılacak. Etkinlikler maske ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde düzenlenecek.

   Bu tarz etkinlikleri gerçekten önemli buluyorum.

            Farkındalık yaratabilmek adına kültür, sanat etkinliklerinin sevgi temasıyla bütünleştirilmesi Antalya’ya renk katacaktır.

            Mutlu kalın.

Bu yazı toplam 379 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim