Bugün 02 Aralık 2023 Cumartesi
 • Antalya13 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1923.087
  %-0.00
 • Dolar
  28.8712
  %0.08
 • Euro
  31.4364
  %0.05
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversitenin Kuzey Girişine Demonte Üst Geçitli Çözüm
13 Aralık 2018 Perşembe 15:18

Üniversitenin Kuzey Girişine Demonte Üst Geçitli Çözüm

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, katlı kavşak projesi başlayıncaya kadar üniversitenin kuzey girişine ocak ayı içinde sökülür...

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, katlı kavşak projesi başlayıncaya kadar üniversitenin kuzey girişine ocak ayı içinde sökülür takılır üst geçit yapılarak, öğrencilere güvenli geçiş imkanı sağlanacağını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İlim Yayma Cemiyeti'nin Kariyer Günleri kapsamında Kepez Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrencilerin konuğu oldu. Belediye hizmetlerini anlatan Türel, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Altyapı, üstyapı, raylı sistem, vizyon projeler gibi birçok hizmetle uğraştıklarını belirten Türel, "Bunlar bir şehrin maddi kalkınması için çok önemlidir. Yatırım yapmazsanız sizlere iş sunma imkânımız olmaz. Bir taraftan sizlere yeni iş kapısı sahalarını açacak yatırımları yapmaya çalışıyorken diğer taraftan da şehrimizin manevi kalkınmasını sağlayacak diğer hizmetleri de çok önemsiyoruz" dedi.

KAVŞAKLARIN ÖĞRENCİLERE FAYDASI

Antalya'da bu dönemde 27 kavşak yaptıklarını kaydeden Başkan Türel, "Raylı sistemi 55 kilometreye çıkartıyoruz. Bu projeler gençlerimiz için de önemli. Eskiden saatlerce dakikalarca trafikte vakit kaybediyorken şimdi okulunuza veya yurdunuza daha çabuk gelip gidiyorsunuz. O yolda israf ettiğiniz vakti belki derslerinize daha çok çalışmak suretiyle kullanabiliyorsunuz" dedi.

Belediyeciliğin insan yaşamını kolaylaştıran beceri sanatı olduğunu ifade eden Türel, şunları söyledi: "İnsanların doğumundan ölümüne bu süreçte sizlerin yaşamını kolaylaştıracak çalışmalara imza atmaya gayret ediyoruz. "Şehirler insanların karakterini belirler" diyor İskender Pala. Biz de şehrimize düzgün, ahlaklı, doğru dürüst bir karakter yüklemeye çalışıyoruz" dedi.

Kültür Kavşağı'na demonte üst geçit yapılacak

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Menderes Türel, kazaların yaşandığı üniversitenin kuzey girişindeki sıkıntının dile getirilmesi üzerine şöyle konuştu:

"Orası Karayollarımızın sorumluluğunda olan bir yer. Karayolları katlı kavşak yapacak. Şimdi üst geçit istenilen yer kavşağın yapılacağı alan içerisinde kalıyor. Karayollarımız ile yaptığımız görüşmede ocak sonuna kadar demonte yani sökülür, takılır bir üst geçidi inşallah sizin daha rahat bir geçiş imkanınız için koyacağız."

5 CAMİ PROJESİ

Başkan Menderes Türel, cami projeleriyle ilgili bir soru üzerine de "Şu an Antalya'da 5 farklı nokta cami inşaatıyla bizzat ilgileniyorum. Bunlardan bir tanesini serbest bölgede açılışını yaptık. İkinci camimiz yeni Kurşunlu Mezarlığında o da bitmek üzere. Bir diğeri Finike'de Eroğlu Nuri Cami. Işıklar'da Millet Bahçemizin içinde bir camiyi de tamamlayacak çalışmanın içindeyiz. Ve Antalya'nın 30 bin kişilik en büyük camisinin inşaatını belediyenin imkanlarıyla devam ettiriyoruz. Bunların dışında Üniversite Camisi'ne de çevre düzenlemesi altyapı bağlantıları gibi işler için 8-9 milyonluk bir mali destek sağlıyoruz" diye konuştu.

TIR VE KAMYONLAR İÇİN GARAJ YAPILACAK

Menderes Türel bir soru üzerine de TIR ve kamyonların şehir içine bırakılmaması için Organize Sanayi Bölgesi'nde bir garaj çalışması yapacaklarını kaydetti.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1166 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim