Bugün 29 Ocak 2023 Pazar
 • Antalya16 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1164.692
  %0.00
 • Dolar
  18.799
  %0.00
 • Euro
  20.4291
  %0.00

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Atatürk Kapalı Spor Salonu

24 Şubat 2021 Çarşamba 00:05

 

         Atatürk Kapalı Spor Salonu; neredeyse hepimizin anılarında yer eden önemli bir spor merkezi…

            Şehrimizin sembol alanlarından birisi olan Karaalioğlu Parkı’nın hemen yanında yıllarca amatör ve profesyonel spor müsabakalarına ev sahipliği yapan, sporu bir anlamda sevmemize zemin hazırlayan bu önemli mirasın yıkılması çok yanlış bir uygulama olacaktı.

            Bunu zaman zaman köşe yazılarımda dile getirmiş ve Atatürk Kapalı Spor Salonu’nun güçlendirilerek yeni çehresi ile ‘’yeniden’’ ve kaldığı yerden Antalyalılara hizmet vermesi gerektiğini vurgulamıştım.

            Genel anlamda Antalyalıların beklentisi de bu yöndeydi.

            Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek doğru bir kararla şimdi bu önemli spor merkezini yeniden şehre kazandırmanın heyecanı içerisinde…

   Bu anlamda Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Kent Yaşam Parkı Projesi kapsamında Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda başlattığı aslına uygun yapı güçlendirme çalışması devam ediyor. Yapı, eski işlevine uygun şekilde yarı açık bir spor alanı olarak hizmet verecek.

 

   Anımsanacağı üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in göreve gelmesiyle Karaalioğlu Kent Yaşam Parkı Projesi’ndeki çalışmalar yeniden başlamıştı. Muhittin Böcek, proje kapsamında kent belleğinde önemli bir yer tutan Atatürk Kapalı Spor Salonu’nun da halktan gelen yoğun talep üzerine özüne dönmesine karar vermişti. Spor aktiviteleri ile yeniden kent hafızasındaki yerini alacak spor salonunda aslına uygun şekilde yapısal güçlendirme çalışması gerçekleştiriliyor. 

  Tarihi spor salonunda FRP sarma kiriş güçlendirme,  boya ve çatı kaplama çalışması yapılıyor. Ekipler aynı zamanda çevre düzenleme çalışması da gerçekleştiriyor. Antalyalıların hafızasında ve anılarında çok önemli bir yeri olan Atatürk Kapalı Spor Salonu gelecek nesillere de eski işlevine uygun şekilde hizmet verecek. Yarı açık bir spor alanı olarak spor aktiviteleri yapılabilecek

   Karaalioğlu Kent Yaşam Parkı Projesi’nde Eski Büyükşehir Belediyesi hizmet birimlerinin yer aldığı alan yeşillendirme ve peyzaj çalışmalarıyla yepyeni bir görünüme kavuşturularak, yaşam alanına dönüştürüldü. Alan içerisindeki dönem yapıları eski Ziraat Evi ve İpek Böcekçiliği Merkezi’nin de tarihi dokusu korunarak, bakım onarımı gerçekleştirildi. 

            Evet… Küçük dokunuşlar büyük özlemlerin gerçekleşmesi anlamında beklentilerin gerçekleşmesinin yolunu açar.

            Tarihi Atatürk Kapalı Spor Salonu da bu dokunuşlardan birisi.

            Antalya ile özdeşleşmiş bu alanın yeniden şehre ve sporcularımıza kazandırılması doğru ve yerinde bir adım olacak.

Bu yazı toplam 434 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim