Bugün 05 Şubat 2023 Pazar
 • Antalya9 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1128.278
  %0.00
 • Dolar
  18.8012
  %0.00
 • Euro
  20.2949
  %0.00

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

YÖREX’in ardından…

31 Ekim 2018 Çarşamba 00:05

 

            “Sizin oraların nesi meşhur?” parolasıyla yöresel lezzetlerin buluştuğu önemli fuarlar arasında yeri alan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı geride kalırken bu sene çok daha fazla ziyaretçiye ulaştı.

            24 – 28 Ekim 2018 tarihleri arasında ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde  düzenlenen 9. Yöresel Ürünler Fuarı  diyebilirim ki amacına ulaştı.

                        Şurası bir gerçek ki; yerel dokunun özünün korunması ve gelecek kuşaklara yaşatılması için işi şansa bırakma lüksümüz yok.

            Her zaman dile getirdiğim gibi yöresel lezzetler ve ürünlerin gelecek kuşaklara aktarımı konusunda titiz bir çalışmanın yürütülmesi kaçınılmaz bir gerçek. YÖREX Fuarı bunun için önemini her geçen gün arttıran bir buluşma haline geldi.

                                   

            Öncelikle şu gerçeğin altını çizmek istiyorum. Yöresel ürünlerin sergilendiği, marka değerlerin bir sentez gibi işlendiği YÖREX Fuarı’nın yerel lezzetlerin, ürünlerin korunması ve yaşatılması adına “atılması gereken adımlardan birisi” olduğuna inanıyorum.

            Antalya Ticaret Borsası tarafından bu yıl 9’ncusu düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı; gerçekten Antalya’nın yeni bir heyecanı oldu…

                        Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Antalya Ticaret Borsası’nın geride bıraktığımız bu önemli organizasyonu  Antalya’ya ayrı bir renk ve heyecan kattı.

                        Antalya Ticaret Borsası; bu anlamda geçmiş yıllardan gelen tecrübesiyle gelenekselleşen bu organizasyonu daha geniş kitlelere duyurdu ve organizasyon bu doğrultuda şekillendi.

            Özellikle son 2 gün vatandaşların fuara katılımı zaman zaman izdiham derecesindeydi ve bu durum beni gelecek yıllar adına umutlandırdı.

                        YÖREX fuarı her şeyden önce yerel dokunun ön plana çıkarılmaya çalışıldığı, kendi kültürümüzün özümsendiği ve önemsendiği bir buluşma.

            Bu buluşmada yerel ürünlerin bir marka değeri ile buluşması noktasında ekonomiye katacağı sinerji hafife alınamaz.

            Antalya Ticaret Borsası’nı ve Ali Çandır’ı kutluyorum.                 

            Yöresel ürünlerin ve lezzetlerin vitrine çıkarılması, ulusal ve uluslar arası boyutta tanınırlığının sağlanması noktasında önümüzde zorlu ve uzun bir yolculuk var.

            Antalya Ticaret Borsası’nı, tüm emeği geçenleri  ve Ali Çandır’ı kutluyorum.

Bu yazı toplam 3042 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim